29/10/2018

Lotto Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

13. kolejka okazała się szczęśliwa dla Górnika Zabrze. "Trójkolorowi" pokonali 2:0 Zagłębie Lubin, notując tym samym pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo, a komplet punktów pozwolił zespołowi Marcina Brosza uciec z ostatniego miejsca w tabeli, Bohaterem Górnika był Igor Angulo - strzelec obu goli.

Górnik do spotkania z Zagłębiem nie przystępował w najlepszych nastrojach. Zabrzanie w lidze nie wygrali jeszcze w tym sezonie na własnym terenie, a komplet punktów z boiska podnieśli tylko raz, pokonując na wyjeździe Miedź Legnica 3:1. Bilans 1-6-5 po 12 kolejkach dawał Górnikowi tylko dziewięć punktów, a wyjazdowa porażką z Cracovią przed tygodniem oznaczała dla zespołu z Roosevelta spadek na ostatnie miejsce w tabeli.

Mecz z Zagłębiem okazał się jednak przełamaniem fatalnej domowej serii, a duża w tym zasługa Igora Angulo, który poprowadził Górnika do tak oczekiwanego zwycięstwa. Hiszpan w pierwszej połowie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kamilu Zapolniku, a momentalnie po zmianie stron podwyższył prowadzenie po zagraniu Jesúsa Jiméneza. Należy jednak dodać, że w drugiej części gry lubinianie mieli utrudnione zadanie, bo tuż przed gwizdkiem na przerwę drugą żółtą kartką ukarany został Saša Balić.

Dzięki zwycięstwu zabrzanie opuścili ostatnie miejsce w tabeli, awansując na 13. pozycję. Zagłębie utrzymało 9. lokatę.

Mecz z sektora gości oglądało 485 kibiców, z czego zdecydowaną większość stanowili zaprzyjaźnieni z lubinianami fani Polonii Bytom, których w Zabrzu pojawiło się ok. 300. W młynie" gospodarzy pojawiła się skromna pirotechnika oraz sektorówka z podobizną Dariusza Pastora w związku ze zbliżającą się pierwsza rocznicą jego tragicznej śmierci.