19/08/2018

Lotto Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk lepsza w starciu dwóch niepokonanych dotąd w Ekstraklasie drużyn. Ekipa Piotra Stokowca wygrała w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem 2:0, przerywając tym samym remisową serię spotkań pomiędzy tymi dwoma zespołami. Dzięki zwycięstwu gdańszczanie awansowali na ligowe podium, Górnik natomiast znalazł się w dolnej połowie tabeli.

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. W 23. minucie Karol Fila uderzył zza pola karnego, a piłka po drodze trafiła w Pawła Bochniewicza i znalazła drogę do bramki Tomasza Loski. Dziesięć minut później Patryk Lipski z rzutu wolnego trafił w słupek, a w polu karnym najprzytomniej zachował się Flávio Paixão, który dobił piłkę na pustą bramkę.

Był to pierwszy rozstrzygnięty mecz pomiędzy Górnikiem i Lechią od maja 2015 roku. Wszystkie cztery ostatnie ligowe spotkania (sezony 2015/16 i 2017/18) kończyły się rezultatem 1:1. Warto dodać, że gdańszczanie nie przegrali z "Trójkolorowymi" od ponad pięciu lat - ostatni raz Górnik komplet punktów w meczu z Lechią zdobył 2 czerwca 2013 roku, wygrywając w Gdańsku 2:0.

Dzięki sobotniej wygranej Lechia awansowała na 3. miejsce w ligowej tabeli i pozostaje już jedyną niepokonaną drużyną w Ekstraklasie (oprócz Górnika porażkę zanotował także Lech przegrywając w Poznaniu z Wisłą Kraków aż 2:5).

W Zabrzu obecnych ok. 420 gości z Pomorza. Mecz bez opraw po obu stronach.