05/02/2018

Towarzysko: Górnik Zabrze - Zemplín Michalovce

Ostatni test przed startem rundy wiosennej piłkarze Górnik Zabrze zdali na piątkę. Zespół Marcina Brosza pokonał na własnym boisku słowacki Zemplín Michalovce 5:0, a na listę strzelców wpisali się: Szymon Żurkowski, Marcin Urynowicz, Łukasz Wolsztyński oraz dwukrotnie Igor Angulo.

Gospodarze już po dziesięciu minutach prowadzili 2:0. W 3. minucie strzałem z dystansu w samo okienko popisał się Szymon Żurkowski, a po chwili z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Igor Angulo. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Hiszpan dołożył drugie trafienie i z poczuciem spełnionego obowiązku mógł w przerwie przebrać się w dres, a po zmianie stron jego miejsce zajął testowany Maciej Firlej. W drugiej części gry dołożyli dwa kolejne trafienie w odstępie zaledwie pięciu minut: w 50. minucie Marcin Urynowicz wykorzystał sytuację sam na sam z Gerardem Bieszczadem, a w 54. minucie Łukasz Wolsztyński ustalił wynik meczu strzałem z rzutu karnego.

W zespole gości oprócz wspomnianego Bieszczada wystąpił także drugi Polak - w 46. minucie na boisku pojawił się Dawid Kurminowski

Ciekawostka: w 28. minucie drugą żółtą kartką ukarany został Milan Šimčák, w związku z czym musiał przedwcześnie opuścić boisko, ale nie oznaczało to gry Górnika w przewadze przez kolejną godzinę. W związku z towarzyskim charakterem spotkania, miejsce Šimčáka zajął znany z występów w Polsce Tsubasa Nashi (m.in. Stomil Olsztyn i Widzew Łódź, a ostatnio rezerwy Legii Warszawa).

Było to ostatnie z siedmiu przygotowawczych spotkań Górnika do rundy wiosennej. Zabrzanie rozpoczęli od wyjazdowego remisu z MFK Karvina, by następnie podczas obozu na Cyprze sparingowa pięciokrotnie, gdzie pokonali młodzieżowców Spartaka Moskwa (6:2) i Kazankę Moskwa (4:2), zremisowali z Austrią Wiedeń (1:1) i Partizanem Belgrad (0:0) oraz przegrali z FK Teplice (0:3).