23/10/2011

Klasa A: Czarni Kozłowa Góra (Piekary Śląskie) - Andaluzja Brzozowice Kamień (Piekary Śląskie)

To był derbowy weekend. :) Po obejrzeniu dwóch spotkań pomiędzy Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów – w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy oraz Młodej Ekstraklasy – wybrałem się na mecz dwóch drużyn z Piekar Śląskich. W 14. kolejce bytomskiej Klasy A zespół Czarnych Kozłowa Góra podejmował Andaluzję Brzozowice Kamień.

Derby przyciągnęły na boisko przy ul. Pokoju około 70 osób, w tym całkiem sporo sympatyków Andaluzji – kliku z nich pamiętałem nawet z meczu Pucharu Polski z Orłem Miedary. ;)

W mecz lepiej „weszli” goście i już po 10 minutach prowadzili 1:0 po golu Marcina Siwka, chociaż tak naprawdę uderzenie obrońcy Andaluzji wcale nie było najgroźniejszą akcją przyjezdnych, którzy po 20 minutach powinni prowadzić co najmniej 3:0. Nieskuteczność pod bramką Damiana Garcarczyka się zemściła, ale dopiero w II połowie. W 55. minucie gospodarze wyrównali z rzutu karnego, a bohaterem „Kozigóry” został Kamil Piowczyk, który w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zapewnił Czarnym zwycięstwo.

22.10.2011; Klasa B, Bytom:
Czarni Kozłowa Góra (Piekary Śląskie) - Andaluzja Brzozowice Kamień (Piekary Śląskie) 2:1 (0:1)
0:1 - Marcin Siwek 10'
1:1 - Marcin Bacik 55' (karny)
2:1 - Kamil Piowczyk 90'