10/06/2023

Klasa B: Inter Krostoszowice - KP Kamień (Rybnik)

Rybnicka Klasa B. Spotkanie ostatniej z przedostatnią drużyną w tabeli. Gospodarze w poprzedniej kolejce przegrali w Szczerbicach aż 2:6, natomiast goście rozgromili u siebie KS 27 Gołkowice 7:1. Czego zatem można było spodziewać się w czwartkowe popołudnie na boisku w Krostoszowicach? Nie sądzę, że ktokolwiek zakładał zwycięstwo Interu w stosunku 6:2...

W dotychczasowych 23 meczach Inter Krostoszowice zdobył 15 punktów (bilans 3-6-14 i żadnego zwycięstwa na wyjeździe), natomiast KP Kamień miał w dorobku punktów 20 (bilans 5-5-13). Z tej dwójki wiosną lepiej spisuje się ekipa z Rybnika, bo na koniec rundy jesiennej obie drużyny zamykały ligową stawkę, mając  na koncie po siedem "oczek". Przed meczem 24. kolejki na korzyść rybniczan przemawiać mógł też wynik bezpośredniego pojedynku z października, wygrany 7:1.

Jednak nic z tego. Rewanż w Krostoszowicach to pewne zwycięstwo Interu, który strzelanie rozpoczął już po kilkudziesięciu sekundach gry, gdy po rzucie rożnym do bramki trafił Paweł Małdrzyk. Goście co prawda wyrównali jeszcze w pierwszym kwadransie gry za sprawą bramki Błażeja Dzierżawy, ale było to jeden z nielicznych zrywów ekipy z Rybnika. W ekipie gości w oczy rzucała się (przynajmniej w pierwszej połowie) usilna chęć rozgrywania akcji od bramki, co niestety nie zawsze się udawało, a w 30. minucie... przyniosło odwrotny efekt, gdy  strata piłki jeszcze na własnej połowie zakończyła się efektowny golem z dystansu autorstwa Pawła Folwarcznego. Tuż przed końcem pierwszej połowy Inter podwyższył prowadzenie jeszcze dwukrotnie (trafiali Kacper Sierny i Jakub Pieróg) i na przerwę schodził z bezpiecznym wynikiem. Po zmianie stron gole padały niemal co kwadrans: w 62. minucie na 5:1 trafił Tymoteusz Szcześniak, w w 76. drugą bramkę dla gości zdobył Tomasz Wolski, a dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Łukasz Jackowski.

Czwartkowy rezultat oczywiście nie przyniósł zmian w ogonie ligowej tabeli, ale jest niezwykle ważny dla Interu.  Na dwie kolejki przed końcem sezonu niebiesko-czarni nadal zachowują szanse na utrzymanie się w szeregach rybnickiej Klasy B, w której rywalizują już 8. sezon z kolei.