16/05/2022

Eurotech Klasa C: Ślązak Bycina - Kłodnica Gliwice

W Bycinie zgodnie z przedmeczowymi prognozami - w spotkaniu 21. kolejki zabrzańskiej Klasy C miejscowy Ślązak pokonał Kłodnicę Gliwice 4:1. Gospodarze mają jednak dodatkowe powody do radości, bo w równolegle rozgrywanym meczu Piast Pawłów zaledwie zremisował w Zabrzu z Naprzodem Łubie 1:1, dzięki czemu bycinianie zmniejszyli stratę do lidera do ośmiu punktów, utrzymując jednocześnie przewagę nad peletonem.

Ślązak do przerwy prowadził 1:0 po golu Damiana Wolanego z 31. minuty, a siedem minut po zmianie stron prowadzenie gospodarzy podwyższył Mateusz Walkowiak. Jednak najciekawsza w boiskowe wydarzenia okazała się... ostatnia kwarta meczu, a dokładniej okres między 70. i 76. minutą. Najpierw na 3:0 podwyższył Kamil Kucharski, i gdy wydawało się, ze mecz jest rozstrzygnięty, Kłodnica odpowiedziała w ciągu... kilkudziesięciu sekund, a kontaktowa bramka to efekt sprytnego lobu Wojciecha Słapińskiego. Goście spróbowali "pójść za ciosem", ale źle wykonany rzut wolny rozpoczął zabójczy kontratak - Alan Mrozik wybijając piłkę popisał się doskonałym prostopadłym podaniem, którego Wolany nie mógł zmarnować. Burzliwe pięć minut zakończyła... czerwona kartka dla Jakuba Wołosa, który musiał opuścić boisko za faul na zawodniku Kłodnicy.

Po 19 seriach spotkań Ślązak zachowuje realne szanse na awans do Klasy B, z którą to rozstał się w poprzednim sezonie. Zespół z Byciny plasuje się na drugim miejscu w zabrzańskiej Klasie C z 42 punktami na koncie. Na sześć kolejek przed końcem sezonu czerwono-żółto niebiescy tracą osiem punktów do liderującego Piasta Pawłów, zachowując jednocześnie przewagę nad peletonem: rezerwami Sośnicy Gliwice (3 punkty) oraz Pogonią Ziemięcice (6 punktów).