24/04/2022

Keeza Klasa A: Warta Kamieńskie Młyny - Płomień Przystajń

Zaledwie 17 spotkań potrzebowała Warta Kamieńskie Młyny aby przekroczyć barierę stu ligowych goli. Niebiesko-biali w sobotnim meczu rozgromili na własnym boisku Płomień Przystajń aż 7:0, a bohaterem gospodarzy po raz kolejny został Łukasz Nowak - autor aż sześciu goli (sic!) trafień, który w tym sezonie lublinieckiej Klasy A ma już w dorobku... 55 bramek!

Warta do meczu z Płomieniem przystępowała w roli lidera, z kompletem siedmiu domowych zwycięstw i ogólnym bilansem 14-2-0 oraz stosunkiem bramkowym 99:12. Połowa tego strzeleckiego dorobku to dzieło jednego zawodnika - imponujący skutecznością Łukasz Nowak mógł pochwalić się dorobkiem 49 ligowych goli. Tym samym podczas meczu z Płomieniem było niemal pewne, że zarówno klub, jak i jego super-snajpier, będą świętować jubileuszowe trafienia.

Tak też się stało już w 11. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się oczywiście Nowak (chociaż powinien zrobić to chwilę wcześniej, ale piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił obrońca gości). Po kwadransie gry lider klasyfikacji strzelców ponownie wpisał się do meczowego protokołu, a w 36. minucie bramkę zdobył Michał Zych. Po zmianie stron Nowak dołożył... kolejne cztery trafienia (w tym klasyczny hattrick w zaledwie sześć minut!) i przypieczętował pewne zwycięstwo gospodarzy 7:0. Co ciekawe, w rundzie jesiennej Warta wygrała w Przystajni 8:1, a Nowak... także sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Po 18 kolejkach lublinieckiej Klasy A, Warta pozostaje liderem rozgrywek z dorobkiem 47 punktów i aż siedmiopunktową przewagą nad Spartą Lubliniec, mając do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie (z Liswartą Lisów u siebie). Bramkowy dorobek ekipy z Kamieńskiech Młynów po 17 meczach to 106:12.

Po spotkaniu z Płomieniem Przystajń ponad połowa strzeleckiego dorobku Warty to dzieło Łukasza Nowaka. Napastnik niebiesko-białych oficjalnie może pochwalić się aż 55 zdobytymi bramkami, chociaż klubowy fanpage za właściwy podaje dorobek 54 goli (w jesiennym meczu z Huraganem Jezioro Nowakowi przypisano siedem bramek, a jedna z nich była podobno autorstwa Janusza Kamińskiego). Tak czy inaczej dorobek napastnika Warty z pewnością jest imponujący i warto podkreślić, że jak dotąd tylko w jednym spotkaniu (wyjazdowy remis 1:1 z Liswartą Lisów) Nowak nie wpisał się na listę strzelców.

Strzelcy Warty Kamieńskie Młyny w obecnym sezonie / opracowanie
własne na podstawie danych Łączy Nas Piłka

Warta Kamieńskie Młyny skutecznością imponowała już w poprzednim sezonie, kiedy to była bardzo blisko awansu do "okręgówki", ale poza zasięgiem znajdował się wówczas Orzeł Psary-Babienica, który wygrał ligę w imponującym stylu, kończąc rozgrywki z komplet punktów. Warta zanotowała tylko dwie ligowe porażki, obie w meczach z Orłem, ale na przestrzeni całego sezonu zdobyła aż 158 goli (Orzeł 135), a jej najlepszym strzelcem był Karol Klyta (49), za którym plasowali się Michał Zych (19) i Łukasz Nowak (17)

Aktualnie w zespole lidera lublinieckiej A Klasy występuje dwóch piłkarzy z ekstraklasową przeszłością: w defensywie znany m.in. z Ruchu Chorzów Marek Szyndrowski, a w drugiej linii Mistrz Polski 2012 ze Śląskiem Wrocław i zdobywca Pucharu Polski 2014 z Zawiszą Bydgoszcz - Sebastian Dudek. Ten ostatni w drugiej połowie nawet trafił do siatki rywali, ale z pozycji spalonej i gol ten nie został uznany.