12/09/2021

Klasa okręgowa: MLKS Woźniki - Gmina Kłomnice

W spotkaniu 6. kolejki II grupy śląskiej Klasy Okręgowej, MLKS Woźniki pokonał na własnym boisku Gminę Kłomnice 2:0. O ile wynik był dla mnie "otwarty" i przed meczem nie pokusiłbym się o wskazanie faworyta, tak ze sporym zdziwieniem przyjąłem frekwencję na trybunach. Ta bowiem była dość niska.

Po pięciu kolejkach obie drużyny sąsiadowały w tabeli, zajmując 11. i 12. miejsce. Gospodarze dotychczas zanotowali dwa zwycięstwa i trzy porażki, goście zwyciężyli tylko raz, również raz zremisowali i - podobnie jak ich najbliższy rywal - trzykrotnie schodzili z boiska pokonani.

Bezpośrednie starcie w Woźnikach można określić jako... klasyczny "mecz walki". Między zawodnikami obu drużyn momentami mocno iskrzyło, kilkukrotnie potrzebny był ratunek "mrozikiem" i aż dziwne, że sędzia tylko sześć razy sięgnął po ko kartonik. W "żółtkach" mieliśmy zatem remis 3:3, ale w bramkach 2:0 dla gospodarzy: prowadzenie dał Michał Bobryk, który chwilę przed przerwą wykończył kontratak MLKSu w sytuacji sam na sam, a w 72. minucie wynik ustalił Wiktor Najder.

Największym zaskoczeniem w Woźnikach była dla mnie frekwencja. Na pięć minut przed pierwszym gwizdkiem na trybunach - razem ze mną - obecnych było trzech widzów. Tuż przed rozpoczęciem spotkania ta liczba się podwoiła, a ostatecznie na widowni zasiadło ok. 30 osób, ale nadal jest to jedna z najniższych frekwencji, na jaką trafiłem w "okręgówce".

Ciekawostka odnośnie drużyny gości: klub piłkarski z Kłomnic powstał w 1947 roku pod nazwą Pogoń, ale latem 2011 roku połączył się z Metalem rzeki Wielkie tworząc Gminny Ludowy Klub Sportowy "Gmina" Kłomnice i pod tą nazwą występował najpierw w Klasie A, a od sezonu 2014/15 w "okręgówce". Mimo to niektóre serwisy - w tym m.in. Łączy Nas Piłka lub strona MLKS Woźniki przy okazji sobotniego meczu - nadal na swoich łamach używają nazwy Pogoń 1947 Kłomnice.