28/02/2019

Totolotek Puchar Polski: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

Pierwszy ćwierćfinał Pucharu Polski bez niespodzianki. Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 2:1 i zachowuje szanse na wywalczenie w tym sezonie podwójnej korony. Lider ekstraklasy musi teraz uzbroić się w cierpliwość i poczekać dwa tygodnie, bo dopiero w połowie marca poznamy pozostałych półfinalistów.

Ozdoba spotkania było pierwsze trafienie dla gości. W 33. minucie piłkę na prawy skrzydle otrzymał Michał Mak i, będąc nieatakowanym przez defensywę Górnika, zdecydował się na strzał z dystansu, nie dając Martinowi Chudemu żadnych szans. W 85. minucie awans Lechii przypieczętował Tomasz Makowski, ale w doliczonym czasie zabrzanie odpowiedzieli jeszcze honorowym trafieniem Igora Angulo z rzutu karnego.

Ćwierćfinał z Lechią oglądało w Zabrzu niespełna 8,5 tysiąca kibiców. Warto odnotować, że mimo spotkania w środku tygodnia, na sektorze gości zameldowało się blisko 650 fanatyków Lechii, którzy na Górny Śląsk dotarli pociągiem specjalnym.

Kolejnych półfinalistów poznanym dopiero za dwa tygodnie, po rozegranych w połowie marca pozostałych spotkaniach 1/4 finału: