28/05/2018

Klasa B: Orzeł II Miedary - Sokół Zbrosławice

W "ptasich derbach" rozstrzygnięcie zgodne z przedmeczowymi oczekiwaniami. W spotkaniu 26. kolejki bytomskiej Klasy B zespół Sokoła Zbrosławice pokonał w Miedarach drugą drużynę tamtejszego Orła. Dzięki zwycięstwu 4:1 goście dalej liczą się w walce o drugie miejsce na finiszu rozgrywek i zachowują szanse na wywalczenie awansu do A Klasy.

Mecz dla przyjezdnych nie mógł rozpocząć się lepiej - już w 1. minucie na listę strzelców Michał Jedynak, a niespełna kwadrans później prowadzenie podwyższył Arkadiusz Respondek. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy kolejne trafienie ponownie dołożył Jedynak i było już niemal pewne, że Sokół wyjedzie z Miedar z kompletem punktów. Co prawda po przerwie Orzeł zdołał zdobyć bramkę kontaktową, gdy z rzutu karnego nie pomylił się Mateusz Strzodka, ale w końcówce drugi raz do bramki trafił także Respondek, pieczętując pewne zwycięstwo zespołu ze Zbrosławic.

Mimo porażki gospodarze utrzymali 14. miejsce (na 16 drużyn), a o ligowy byt martwić się nie muszą, gdyż... B Klasa jest najniższym poziomem rozgrywkowym w Podokręgu Bytom. Natomiast Sokół zmniejszył dystans do drugiej w tabeli Odry II Miasteczko Śląskie (porażka w Rudzie Śląskiej z Nikpolem) i nadal liczy się w walce o ewentualny awans za wicemistrzostwo ligi. Pewna awansu do A Klasy jest już Unia Świerklaniec, która sukces przypieczętowała gromiąc aż 9:1 Zgodę Repty Śląskie i na cztery kolejki przed końcem sezonu ma aż 13 punktów przewagi nad peletonem.

Spotkanie w Miedarach, podobnie jak derby Chorzowa, oglądałem w towarzystwie Jacka (Trzi Rogi Elwer) oraz Radosława (Kartofliska).