29/11/2017

Puchar Polski: Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice

Bez niespodzianki w pierwszym z rewanżowych spotkań 1/4 finału Pucharu Polski, gdzie lider ekstraklasy podejmował lidera I ligi. Górnik Zabrze ponownie pokonał Chojniczankę Chojnice - tym razem 3:0 - i pewnie awansował do półfinału rozgrywek. Zabrzanie na tym etapie zagrają po raz pierwszy od 17 lat.

Do rewanżowego spotkania Górnik podchodził z bezpieczną zaliczką w postaci zwycięstwa 3:1 w Chojnicach, jednak Marcin Brosz postanowił nie eksperymentować i do gry oddelegował swój najsilniejszy skład. Mimo to pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a awans do półfinału zabrzanie przypieczętowali dopiero w ostatniej tercji spotkania.

W 62. minucie wynik "otworzył" Rafał Kurzawa, który wykorzystał złe wybicie piłki przez Bartosza Skowrona i huknął zza pola karnego nie do obrony, rehabilitując się za przestrzelony rzut karny w spotkaniu w Chojnicach. Dziesięć minut później Łukasz Wolsztyński wykończył dośrodkowanie Adama Wolniewicza, a w 84. minucie, po kontrataku i asyście Kurzawy, wynik ustalił Szymon Żurkowski

Tym samym Górnik awansował do półfinału Pucharu Polski po raz pierwszy od 17 lat. Po raz ostatni na tym etapie zabrzanie rywalizowali w sezonie 2000/01, kiedy dotarli aż do finału, gdzie w dwumeczu ulegli Polonii Warszawa.