25/03/2014

T-Mobile Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Coś upodobałem sobie ten nowy stadion przy Alei Śląska (a może Alei Śląskiej?). W ciągu ostatnich 18 miesięcy była to już moja czwarta wizyta na obiekcie wybudowanym z myślą o Mistrzostwach Europy w 2012 roku, jednak po raz pierwszy spotkanie zielono-biało-czerwonych oglądałem z perspektywy sektora gości.

Reforma T-Mobile Ekstraklasy sprawiła, że w ostatnich kolejkach regularnego sezonu najciekawiej wygląda walka… w środku tabeli. I właśnie w tej rywalizacji o wejście lub utrzymanie się w „mistrzowskiej” ósemce udział brały drużyny z Wrocławia i Zabrza. Brały, bo remis 1:1 praktycznie pogrzebał szanse tych pierwszych na zakończenie rozgrywek w górnej połówce. Natomiast Górnik, choć wciąż w tym roku nie zanotował ligowego zwycięstwa (!), nadal utrzymuje się „nad kreską”.

Ciekawie było także na trybunach. Oczywiście można narzekać na frekwencję, bo 11 tysięcy widzów to zaledwie ćwierć pojemności stadionu, ale na szczęście w parze z ilością nie poszła jakość. :P W „klatce” gości zasiadło 1410 kibiców Górnika, którzy solidnie oflagowali sektor, a do tego w pierwszej połowie zaprezentowali transparent „Ł. Skorupski. Zdrajca” (odwołujący się do byłego bramkarza i wychowanka klubu z Zabrza, który podobno domagając się zaległych pieniędzy, może przyczynić się do nieprzyznania „Trójkolorowym” licencji – pisząc dość skrótowo). Natomiast po przeciwnej stronie boiska najciekawiej było po przewie, mniej więcej na kwadrans przed końcowym gwizdkiem. Wówczas flagowisko z sektorówką uzupełniła spora ilość pirotechniki w postaci rac i petard hukowych. Jak na złość chwile po prezentacji wyrównująca bramkę zdobyli goście. :P

Wracając jeszcze do tematu flag: pod koniec pierwszej połowy w sektorze gości zrobiło się małe poruszenie, być może spowodowane przez wrocławian lub delegację innej drużyny oglądającej mecz „incognito”. Żadna z flag nie została jednak zdobyta, być może był to w ogóle fałszywy alarm. ;)