sobota, 22 marca 2014

Klasa B: KS Góra Siewierska - Zapora Przeczyce

Koniec marca to piękna pora: kończy się kalendarzowa zima, a rozpoczynają zmagania w niższych klasach rozgrywkowych. I od razu pojawia się ból głowy, bo co by tu wybrać, zważywszy na fakt, że większość spotkań zaczyna się o takich porach, że ze sobą kolidują? Postanowiłem zacząć delikatnie, jednym meczem w siódmej lidze. :)

Góra Siewierska to wieś w gminie Psary (powiat będziński), której piłkarskie tradycje sięgają połowy XX wieku. W roku 1954 powołano tam do życia Ludowy Zespół Sportowy „Nowość”, mający jednak charakter czysto rekreacyjny. Dopiero na początku lat 80-tych (?) ubiegłego stulecia LZS "Nowość" Góra Siewierska została zarejestrowana w katowickim OZPN. Od 1992 roku piłkarska działalność we wsi prowadzona była pod nazwą „Znicz” i trwała tak przez niewiele ponad 16 lat - po rundzie jesiennej sezonu 2008-2009 zespół wycofał się z rozgrywek sosnowieckiej Klasy B, by wrócić do niej po wakacjach, już pod obowiązującą do dzisiaj nazwą KS Góra Siewierska.

Jak wynika z powyższego opisu, drużyna z Góry Siewierskiej nie zanotowała w swojej historii wielkich osiągnięć, rywalizując głównie na najniższych szczeblach rozgrywkowych, ale… może pochwalić się interesującym stadionem, a dokładniej interesującą trybuną. Władze klubu, planując przed 30 laty lokalizację boiska, zdecydowały się wykorzystać teren po dawnej piaskowni. Prawdopodobnie cel ten zrealizowano, gdyż dzisiejsze boisko klubu z Góry Siewierskiej faktycznie położone jest w niecce wyglądającej na powstałą po wydobyciu jakiegoś surowca metodą odkrywkową. Dzięki temu powstała możliwość stworzenia takiej oto trybuny, która ilością miejsc może nie imponuje, ale pozwala na doskonałą obserwację boiskowych wydarzeń:


W trwającym sezonie KS Góra Siewierska ma spore szanse na wywalczenie upragnionego awansu do Klasy A. Po rundzie jesiennej zielono-czerwoni plasowali się na drugim miejscu w tabeli, goniąc będziński SKS Łagisza, dlatego też to gospodarzy stawiałem w roli faworyta przed meczem z Zaporą Przeczyce. I się nie pomyliłem, a zwycięstwo 3:0 dało im pozycję lidera - przynajmniej na jeden dzień, bo dopiero w niedzielę na boisko po zimowej przerwie wybiegną piłkarze z Łagiszy.22.03.2014; Klasa B, Sosnowiec:
KS Góra Siewierska - Zapora Przeczyce 3:0 (1:0)

Widzów: ok. 50.

Bilet: Wstęp wolny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz