11/11/2012

I liga: GKS Katowice - Stomil Olsztyn

Ostatni tegoroczny mecz na stadionie przy Bukowej i w końcu zwycięstwo gospodarzy, na które w Katowicach czekano ponad miesiąc. Bohaterem „GieKSy” Łotysz Deniss Rakels, który zaliczył hattrick, ale także… bramkarz Stomilu, bo to jego faul, po której opuścił boisko już na początku meczu, był kluczowym wydarzeniem sobotniego wieczoru.

Działaczom GKS-u najwyraźniej bardzo zależało, by ostatnie domowe spotkanie w tym roku zgromadziło jak największą publiczność. W związku z tym przygotowano nawet cenową promocję i w przedsprzedaży bilety na mecz można było zakupić w cenie 5 oraz 10 złotych. Spodziewałem się zatem, że na „blaszok” dosłownie wypełni się po brzegi, ale aż tak dużego zainteresowania meczem nie było. Nie padł nawet rekord frekwencji tej rundy, na trybunach zasiadło ok. 3000 kibiców, a lepsze wyniki notowano podczas spotkań z GKS-em Tychy i Olimpią Grudziądz, a rekord całego roku 2012 to spotkanie z Ruchem Radzionków, na rozpoczęcie rundy wiosennej.

GKS m.in. takimi ogłoszeniami w lokalnej prasie zachęcał do wizyty na meczu ze Stomilem / źródło: forumgieksy.pl

Mecz dobrze rozpoczął się dla gości, ale radość Stomilu trwała zaledwie pięć minut, bo czerwona kartka dla olsztyńskiego bramkarza i rzut karny dla „GieKSy” odmieniły losy meczu. Co prawda Przemysław Pitry (ochrzczony przez serwis Sport.pl mianem… „Torpedy z Pszczyny” :p) „jedenastkę” wykorzystał na raty, ale potem do roboty wziął się Deniss Rakels i jego dwie bramki wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie 3:1. Po przerwie powiewało nudą, ciekawie było tylko po drugiej bramce dla Stomilu w końcówce, ale przyjezdnych z marzeń o remisie szybko wyleczył Rakels.

4:2 - Deniss Rakels 90'

Czerwona kartka: Piotr Skiba (14', za faul) - Stomil.

W 17. minucie Przemysław Pitry (GKS Katowice) nie wykorzystał rzutu karnego (Tomasz Ptak obronił).

Widzów: ok. 3000.

Bilet: 5 PLN.