poniedziałek, 19 marca 2012

I liga: GKS Katowice - Ruch Radzionków

Pierwsze tej wiosny derby Górnego Śląska już za nami. W 21. kolejce I ligi GKS Katowice podejmował przy Bukowej Ruch Radzionków i chociaż gospodarze przeważali, stwarzając sobie więcej sytuacji strzeleckich, komplet punktów zgarnęły „Cidry”. Bohaterem meczu debiutujący w zespole gości Idrissa Cisse.

W sobotę wejście na stadion „GieKSy”, a przynajmniej na popularny „Blaszok”, nie przebiegało chyba dość sprawnie. Na minuty przed pierwszym gwizdkiem pod bramami zebrana była jeszcze spora grupa fanów, którzy upust swojej frustracji dawali intonując okolicznościowe pieśni. Ja na szczęście na sektor dostałem się tylko z drobnym opóźnieniem.

Z wydarzeń boiskowych: GKS znacznie częściej zagrażał bramce rywala niż Ruch, jednak co z tego, skoro próby okazywały się nieskuteczne. Z kolei goście z Radzionkowa z pewnością zadowoleni są z postawy swojego debiutanta – Idrissa Cisse w przerwie zimowej sprowadzony został przez „Cidry” z LZS-u Piotrówka i już w swoim pierwszym meczu o punkty zaliczył trafienie oraz asystę, zapewniając swojej drużynie komplet punktów.

17.03.2012; I liga:
GKS Katowice - Ruch Radzionków 1:2 (0:1)
0:1 - Adam Giesa 43'
1:1 - Jacek Kowalczyk 56'
1:2 - Idrissa Cisse 66'

Widzów: 3600.

Bilet: 10 PLN.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz