niedziela, 16 września 2012

IV liga: Unia Ząbkowice (Dąbrowa Górnicza) - Gwarek Tarnowskie Góry

Gdy wybieram się na mecz Gwarka, to nie kończy się to najlepiej dla jakiegoś zawodnika. Dotychczas byłem na czterech meczach zespołu z Tarnowskich Gór i na dwóch z nich jakiś piłkarz zmuszony był opuszczać boisko… w karetce. Tym razem o dużym pechu mówić może pomocnik Unii Ząbkowice, który w tej rundzie może już nie wrócić na boisko.

Unia i Gwarek to beniaminkowie I grupy Śląskiej IV ligi. W ubiegłym sezonie nie było w okręgówce mocnych na tarnogórzan, którzy pewnie wywalczyli awans. Z kolei piłkarze z Dąbrowy Górniczej promocję zawdzięczają… Czarnym Sosnowiec, którzy zwolnili drużynie z Ząbkowic miejsce po wycofaniu się seniorskich rozgrywek. Zatem obie ekipy, jako beniaminkowie, znały się bardzo dobrze, bo przecież rywalizowały ze sobą w tej samej lidze przez trzy ostatnie lata (mogłyby i dłużej, ale przez pięć sezonów po awansie z Klasy A Gwarek rywalizował w IV grupie katowickiej okręgówki).

Na boisku górą gospodarze, którym zwycięstwo dał skuteczny egzekutor stałych fragmentów gry – Tomasz Zdanowski w I połowie nie pomylił się z rzutu karnego, a po przerwie ładnie przymierzył z rzutu wolnego. Dla Gwarka trafił Sebastian Foszmańczyk.Niestety, zwycięstwo Unii okupione zostało stratą pomocnika. Po dwóch kwadransach boisko na noszach opuścił Marcin Pietrkiewicz, którego następnie karetką odwieziono do szpitala. Powód? Pechowy upadek i otwarte złamanie ręki. Od razu przypomniałem sobie, że podczas towarzyskiego spotkania Gwarka z Górnikiem Zabrze, bramkarz tych pierwszych również opuszczał stadion na sygnale.

Przez kilkuminutowe spóźnienie przegapiłem niestety oprawę kibiców gospodarzy, ale podejrzewam, że było to tylko odpalenie rac, bez żadnych dodatków. W młynie liczba głów zmieniała się z każdą chwilą, ale zakładam, że nie przekroczyła trzydziestu osób. Gości w zorganizowanej grupie brak, ale kłamstwem byłoby napisanie, że na trybunie stadionu Unii zabrakło przyjezdnych z tarnowskich Gór.

15.09.2012; IV liga, grupa śląska I:
Unia Ząbkowice (Dąbrowa Górnicza) - Gwarek Tarnowskie Góry 2:1 (1:0)
1:0 - Tomasz Zdanowski 21' (karny)
1:1 - Sebastian Foszmańczyk 61'
2:1 - Tomasz Zdanowski 68'

Widzów: ok. 250.

Bilet: Wstęp wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz