24/10/2017

Klasa A: LKS Świniarsko - Łosoś Łososina Dolna

W spotkaniu 11. kolejki nowosądeckiej A Klasy bez większej niespodzianki - piłkarze Łososia Łososina Dolna pokonali na wyjeździe LKS Świniarsko 3:1 po golach Grzybowskiego, Bednarka i Koconia i utrzymali się w czołówce ligowej tabeli. Dla gości był to tym samym rewanż za wrześniową przegraną 1:2 w ramach okręgowego Pucharu Polski.

Przyjezdni z Łososiny Dolnej przez meczem w Świniarsku zajmowali 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów, mając cztery „oczka” przewagi nad swoim niedzielnym rywalem, ale także o jedno rozegrane spotkanie mniej. Dlatego też to gości stawiałem w roli faworyta i w tym przypadku się nie myliłem.

Łosoś prowadzenie objął po kwadransie gry - w 17. minucie na listę strzelców uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego wpisał się Paweł Grzybowski:

Na kolejne trafienia kibice gości - którzy w Świniarsku pojawili się w kilkanaście osób, z barwami, choć bez oprawy ;) - musieli czekać do drugiej połowy. 20 minut po zmianie stron na 2:0 podwyższył Kamil Bednarek, a końcówce trzecią bramkę dla Łososia zdobył Marcin Kocoń. W doliczonym czasie gry, a dokładniej w ostatniej akcji meczu, gospodarze zdobyli jeszcze honorową bramkę, po uderzeniu Marcina Bugajskiego z rzutu wolnego:

Dzięki zwycięstwu w Świnairsku Łosoś awansował na 3. miejsce w tabeli, mając nad sobą ekipy Harta Tęgobirze (26 punktów) i Sokoła Stary Sącz (34 punkty).