27/08/2017

Lotto Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Wisła Płock

W spotkaniu inaugurującym 7. kolejkę ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał na własnym boisku Wisłę Płock aż 4:0, a swój drugi w tym sezonie hattrick skompletował król strzelców ubiegłego sezonu I ligi – Igor Angulo. 33-letni Hiszpan ma już na swoim końce dziesięć trafień i pewnie przewodzi klasyfikacji strzelców.

Mecz Górnika z Wisłą miał dwóch bohaterów. Pierwszym był wspomniany już Angulo, który trzykrotnie pokonał Seweryna Kiełpina. Drugim - Rafał Kurzawa, który asystował przy dwóch pierwszych trafieniach Hiszpana, a osiem minut po przerwie doskonale dograł do Mateusza Wieteski, który głową zdobył swoją debiutancką bramkę zarówno w Górniku, jak i w Ekstraklasie. Trzeci gol Angulo padł już po podaniu Łukasza Wolsztyńskiego, który - podobnie jak w meczu z Legią - wypuścił Hiszpana na czystą pozycję, a ten strzałem z ponad 25 metrów przelobował płockiego bramkarza, który niepotrzebnie zapędził się poza swoją „szesnastkę”. Kwadrans przed końcem świetny występ trafieniem mógł przypieczętować Kurzawa, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego wylądowała na poprzeczce bramki gości.

Rozgrywane w piątkowy wieczór spotkanie z Wisłą Płock było pierwszym domowym meczem Górnika w tym sezonie, które nie ściągnęło na trybuny kompletu widzów. Frekwencja na meczu z „Nafciarzami” wyniosła dokładnie 20 054 kibiców, z czego tylko 118 zasiadło w sektorze gości (choć według „Nafciarzy” 130 kibiców Wisły + 8 zgodowiczów z Olsztyna), co także jest najniższym wynikiem w tym sezonie.

Warto też dodać, że Górnik po raz ostatni wygrał w ekstraklasie 4:0 (lub z przewagą czterech goli)… na zakończenie sezonu 2010-2011 pokonując na własnym boisku Widzew Łódź.