09/04/2017

Nice I liga: Górnik Zabrze - Olimpia Grudziądz

Jak na razie Górnik Zabrze wiosną 2017 prezentuje się... "w kratkę". "Trójkolorowi" rozegrali dotychczas cztery spotkania, w których na przemian notowali zwycięstwa na własnym boisku, a z wyjazdów wracali z zerowym dorobkiem punktowym. Zabrzanie serię podtrzymali także w spotkaniu z Olimpią Grudziądz, wygrywając przy Roosevelta 2:1.

Zespół z Grudziądza przyjeżdżał do Zabrza w dobrych nastrojach. Biało-zieloni wygrali cztery ostatnie mecze, dzięki czemu zespół Jacka Paszulewicza plasował się na najniższym stopniu podium, tuż za miejscami dającymi awans - z dwoma punktami straty do Chojniczanki Chojnice i jednym do GKS-u Katowice. Zabrzanie, po porażce w Kluczborku, spadli na 10. miejsce w tabeli I ligi, ale na ich korzyść na pewno przemawiał atut własnego boiska, gdzie tej wiosny Górnik zdobył komplet punktów (zwycięstwa nad GKS-em Tychy i Sandecją Nowy Sącz).

Początek meczu był imponujący w wykonaniu gospodarzy. Już w 2. minucie Łukasz Wolsztyński zamienił na bramkę podanie Rafała Kurzawy, a 120 sekund później - znowu po dośrodkowaniu lewego pomocnika Górnika - na listę strzelców wpisał się Igor Angulo. Dwa szybko stracone gole to nie koniec kłopotów Olimpii, bo już w 7. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Jakub Wrąbel, którego między słupkami zastąpił Patryk Królczyk. Po zmianie stron mieliśmy niemal powtórkę wydarzeń z pierwszej połowy, jednak tym razem to goście wypracowali kontaktową bramkę: w 47. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Woźniak, piłkę zgrał Karol Angielski, a do siatki trafił Lukas Klemenz. Było to jednak wszystko, na co tego dnia stać było przyjezdnych z Grudziądza, chociaż... warto odnotować sytuację z 67. minuty, gdy w ładnie zza pola karnego przymierzył Adam Banasiak, ale zmierzający w "okienko" strzał zdołał wybronić Tomasz Loska

Wynik z Zabrza nieco namącił w układzie grupy pościgowej. Na miejscach premiowanych awansem nadal zespoły z Chojnic i Katowic, natomiast za ich plecami pojawiły się zespoły Zagłębia Sosnowiec i Wigier Suwałki. Olimpia spadła na 5. miejsce, natomiast Górnik awansował na 8. pozycję.

W sektorze gości obecnych 78 kibiców z Grudziądza (z dwiema flagami). Łącznie frekwencja na meczu z Olimpią wynosiła blisko 9000 widzów.