18/03/2017

Nice I liga: Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz

Łukasz Wolsztyński ponownie bohaterem Górnika. Wychowanek Concordii Knurów - który póki co jako jedyny trafia dla zabrzan w 2017 roku - dwukrotnie pokonał bramkarza Sandecji Nowy Sącz, zapewniając drużynie Marcina Brosza drugie w tym roku ligowe zwycięstwo.

Spotkanie pomiędzy Górnikiem a Sandecją rozpoczęło się od minuty ciszy ku pamięci zmarłemu dwa dni wcześniej Wojciechowi Młynarskiemu - autorowi słów wykonywanej przez zespół Skaldowie piosenki „Górą Górnik”.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 12. minucie - po podaniu Rafała Kurzawy w pole karne Sandecji wpadł Dawid Plizga, z linii końcowej odegrał do stojącego na 7. metrze Łukasza Wolsztyńskiego, a ten przymierzył w „długi róg” bramki gości. Niespełna pół godziny po zmianie stron Wolsztyński ponownie wpisał się na listę strzelców - tym razem pomocnik Górnika dopadł do wybitej przez Tomasza Loskę piłki i zdecydował się na uderzenie z ok. 25 metrów, nie dając Łukaszowi Radlińskiemu żadnych szans. Dla wychowanka Concordii knurów było to już piąte ligowe trafienie w tym sezonie, a czwarte w 2017 roku!

Dzięki zwycięstwu gospodarze nico odkupili winy za wyjazdową porażkę w Siedlcach. Dla Sandecji była to natomiast nie tylko pierwsza strata punktów w tym roku, ale także pierwsze stracone w 2017 roku bramki - w dwóch tegorocznych kolejkach Nice I ligi Sandecja na własnym boisku pewnie wygrywała do zera, gromiąc Pogoń Siedlce (4:0) i Zagłębie Sosnowiec (5:0).

Na sektorze gości stawiło się ok. 150 (?) kibiców Sandecji wspieranych swoimi zgodami. Przyjezdni na Górny Śląsk podróżowali autokarami, ale przez problemy na autostradzie A4 (wypadek i korek) pod stadion dotarli dopiero w przerwie, a na sektorze pojawili się na początku drugiej połowy. Łącznie piątkowe starcie Górnika z Sandecją oglądało blisko 11,5 tysiąca widzów, co z jednej trony jest znacznie słabszym wynikiem niż spotkanie Górnika z GKS Tychy sprzed dwóch tygodni, ale… zarazem jest to trzeci wynik frekwencji Nice I ligi w tym sezonie!