10/08/2014

Klasa A: Nadzieja Bytom - Orzeł Miedary

Nadzieja Bytom to jeden z najmłodszych bytomskich klubów piłkarskich występujących w seniorskich rozgrywkach. W minioną sobotę, po sześciu sezonach na najniższym szczeblu, pomarańczowo-czarni zadebiutowali w A Klasie, ale premierowy występ okazał się mieć gorzkawy smak - w meczu u siebie bytomianie musieli uznać wyższość Orła Miedary, który wygrał 4:2.

Towarzystwo Sympatyków Piłki Nożnej „Nadzieja” zostało założone 18 maja 2008 roku i już latem dołączyło do rywalizacji na szczeblu seniorskim w bytomskiej Klasie B. W pierwszym sezonie pomarańczowo-czarni okazali się najsłabsi w lidze, później było już lepiej, a wiosną 2014 roku Nadzieja pewnie wywalczyła awans - najpierw wygrywając swoją grupę z dziewięciopunktową przewagą, a następnie dwukrotnie gromiąc po 9:2 Rodło Górniki w dwumeczu o tytuł najlepszej drużyny bytomskiej Klasy B.

W pierwszej kolejce „Serie A” sezonu 2014/2015, debiutującej na tym szczeblu Nadziei przyszło zmierzyć się z Orłem Miedary - spadkowiczem z „okręgówki”. I trzeba przyznać, że różnica klas rozgrywkowych z poprzedniego sezonu na boisku była widoczna, bo znacznie lepiej prezentowali się goście, co też odzwierciedlił końcowy wynik. Na pierwsze trafienie Orła gospodarze zdołali jeszcze błyskawicznie odpowiedzieć (zaraz po wznowieniu gry), ale w odstępie kolejnych kilku minut przyjezdni trafili jeszcze trzykrotnie, a na dodatek przed gwizdkiem kończącym pierwszą połową dwukrotnie ustrzelili poprzeczkę. Po przerwie Nadzieja zmniejszyła rozmiary porażki i ustaliła końcowy wynik na 2:4 dla Orła, ale w doliczonym czasie gry - za interwencję poza polem karnym - straciła bramkarza (zastąpić go musiał zawodnik z pola).

Wraz z nowym sezonem Nadzieja zmieniła obiekt, na którym rozgrywa mecze w roli gospodarza. Dotychczas „bytomskie lwy” korzystały z bocznego boiska Polonii Bytom, a od teraz gości podejmować będą na stadionie w Karbiu przy ul. Worpie 18.