środa, 7 sierpnia 2013

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Piast Gliwice

Ze względu na częste wizyty na stadionie w Zabrzu postanowiłem, że relacje z domowych meczów Górnika ograniczę tylko do tych z ciekawszych spotkań. Ponieważ z wiadomych przyczyn stadion im. Ernesta Pohla co najmniej do końca roku nie uświadczy zorganizowanych grup kibiców gości, tak naprawdę pozostają mi tylko mecze z oprawami. Tak jak ten z Piastem. ;)

Derbowe starcie z Piastem przypadło na trzecią kolejkę T-Mobile Ekstraklasy, ale było to pierwsze spotkanie sezonu 2013-2014 rozegrane na modernizowanym stadionie placu budowy przy ul. Roosevelta 81. Z tej okazji zabrzańscy ultrasi postanowili powinszować swoim zgodowiczom, którzy w czerwcu wywalczyli awans do wyższych klas rozgrywkowych:

Energetyk ROW Rybnik, Wisłoka Dębica oraz Concordia Knurów - te trzy zaprzyjaźnione z Górnikiem drużyny w zeszłym sezonie zaliczyły awans w jeden szczebel na drabinie polskiego systemu ligowego. / fot. Igor, Torcida.eu

Na boisku górą Górnik, który po raz kolejny okazał się lepszy od rywala zza miedzy. W dotychczas rozegranych na najwyższym poziomie rozgrywkowym derbach pomiędzy Zabrzem a Gliwicami, „Trójkolorowi” zwyciężyli czterokrotnie, przy tylko jednej wygranej Piasta.

04.08.2013; T-Mobile Ekstraklasa:
Górnik Zabrze - Piast Gliwice 2:1 (1:0)
1:0 - Maciej Małkowski 25'
1:1 - Marcin Robak 55'
2:1 - Radosław Sobolewski 82'

Widzów: 3000.

Bilet: 30 PLN.


1 komentarz:

  1. Jedna, ale za to jaka wygrana! :P Spuszczająca KSG do pierwszej ligi ;)

    OdpowiedzUsuń