poniedziałek, 11 marca 2013

II liga: Rozwój Katowice - KS Polkowice

Powoli budzą nam się kolejne szczeble piłkarskiej hierarchii. W weekend ruszyła I oraz obie II ligi, a ja postanowiłem wybrać dość już dobrze znany stadion na katowickim Brynowie. Szczerze, nie spodziewałem się przy ul. Zgody wielkiego widowiska, tymczasem gracze Rozwoju zafundowali swoim kibicom obfitujące w gole widowisko.

Sobotnie spotkanie miało niemal identyczny przebieg jak to sprzed pół roku, na inaugurację sezonu zachodniej grupy II ligi. Wtedy także polkowiczanie szybko objęli prowadzenie, ale nie potrafili „dowieźć” korzystnego rezultatu do końca. Nie inaczej było teraz: goście na prowadzenie wyszli już w 7. minucie, czyli… dokładnie tak samo, jak miało to miejsce w Polkowicach. Piłkarze Rozwoju do rozbudzenia z zimowego snu potrzebowali pół godziny gry, a gdy złapali wiatr w żagle, Az czterokrotnie wpakowali piłkę do bramki strzeżonej przez Przemysława Kazimierczaka.

Na szczególną uwagę zasługuje wyczyn Gabriela Nowaka, który zimą został wypożyczony do Rozwoju z Górnika Zabrze. Pomocnik wszedł na boisko w 83. minucie i potrzebował ok. 10 sekund (sic!), by wpisać się na listę strzelców.

Będąc już przy klubie z Brynowa, wypada wspomnieć o ciekawym „transferze”. Otóż pomocnik Tomasz Stranc (wcześniej Czarni Sosnowiec, MK Górnik Katowice i Ruch Radzionków) wyjeżdża do… Iraku, a dokładniej do Kurdystanu. Jednak 27-latek nie „ucieka” na Bliski Wschód za petrodolarami, ale by pracować jako wolontariusz w ośrodku dla syryjskich uchodźców.

09.03.2013; II liga, grupa zachodnia:
Rozwój Katowice - KS Polkowice 4:1 (1:1)
0:1 - Szymon Skrzypczak 7'
1:1 - Tadeusz Tyc 30'
2:1 - Przemysław Gałecki 64'
3:1 - Gabriel Nowak 84'
4:1 - Przemysław Gałecki 90+2'

Widzów: ok.150.

Bilet: 10 PLN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz