29/03/2013

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Widzew Łódź

Przerwę w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy spowodowaną meczami w El. MŚ 2014 najwyraźniej lepiej przepracowano w Zabrzu. W setnym meczu z Adamem Nawałką w roli trenera, Górnik pokonał Widzew Łódź 3:1. Natomiast na trybunach przy Roosevelta 81 ponownie zaprezentowano oprawę. To tyle w telegraficznym skrócie.

Zespoły Górnika i Widzewa należały tej wiosny do najbardziej beznadziejnych drużyn naszej ekstraklasy. Zabrzanie rundę zaczęli co prawda dobrze, bo od zwycięstwa nad Piastem Gliwice, ale później było już tylko gorzej: u siebie słabo z Jagiellonią i marnie z Lechem i fatalnie z Legią. Łodzianie z kolei w tym roku jeszcze nie wygrali, legitymując się przed przyjazdem do Zabrza bilansem 0-2-2. Gorzej w czterech rozegranych dotychczas kolejkach prezentowała się tylko Pogoń Szczecin. Także w Wielki Czwartek któraś z drużyn miała doskonałą okazję do przerwania serii spotkań bez zwycięstwa. Udało się gospodarzom.

Na trybunach tradycyjnie: 3000 widzów, brak przyjezdnych, ale także… oprawa, która mimo niesprzyjających warunków związanych rozbudową stadionu i ograniczeniem jego pojemności, pojawia się na piątym z rzędu domowym meczu Górnika! Podczas starcia z Widzewem zabrzanie zastanawiali się, czy na „warszawską czkawkę” lepsza będzie cola, czy może jednak piwko? ;p

"Albo Cola, Albo Browar" / fot. Torcida.eu

Warto dodać jeszcze, że dla Adama Nawałki czwartkowy mecz był setnym w roli szkoleniowca „Trójkolorowych”. Jubileusz najwidoczniej się udał.