wtorek, 26 lutego 2013

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Piast Gliwice

Pierwsze tegoroczne ekstraklasowe derby Górnego Śląska dla Górnika. Zabrzanie, podobnie jak w rundzie jesiennej, okazali się lepsi od gliwickiego Piasta o jedną bramkę, ale końcowy rezultat nie oddaje w pełni tego, co działu się na boisku. Duża w tym zasługa Dariusza Treli, który bardzo dobrze spisywał się w bramce gości.

Mecz rozstrzygnięty został już w 3. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się niedoceniany Tomasz Zahorski, w dość ekwilibrystyczny i przypadkowy sposób kierując piłkę do siatki po krótko rozegranym rzucie rożnym. Powrót byłego reprezentanta Polski do Zabrza mógł być jeszcze bardziej udany, ale w 26. minucie „Zahor” zmarnował doskonałą okazję do podwyższenia wyniku. Mimo wszystko 28-latek może być z siebie zadowolony, bo w poniedziałek przełamał trwającą… 15 miesięcy (sic!) niemoc strzelecką - ostatnią bramkę w oficjalnym spotkaniu Zahorski strzelił w listopadzie 2011 roku.

Jak już pisałem, skromna wygrana Górnika nie odzwierciedla wydarzeń na boisku. Nawet w relacjach na stronach Piasta można znaleźć opinie, że wynik mógł być o wiele wyższy, a Dariuszowi Treli powinno się postawić w Gliwicach pomnik. Bramkarz przyjezdnych spisywał się w derbowym spotkaniu bardzo dobrze i był chyba najlepszym graczem Piasta. Kto wie, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby nie przypadkowe trafienie w pierwszych minutach?

Na trybunach już tradycyjne 3000 widzów i brak kibiców gości. Sympatycy Piasta dopingowali za to na… gliwickim rynku, gdzie planowano wspólne oglądanie meczu na telebimie, ale zgody na organizację Strefy Kibica oczywiście nie wyraziła policja. Natomiast kibice Górnika na początku mecz zaprezentowali oprawę z sektorówką, a tuż po strzelonej bramce zza stadionu odpalone zostały... sztuczne ognie.

Taką sektorówkę przygotowali na derby z Piastem kibice Górnika. / fot. Igor / www.torcida.eu


Na meczu pojawił się Mischa -groundhopper ze Szwajcarii, dla którego było to już czwarte spotkanie polskiej ekstraklasy w tej kolejce!

25.02.2013; T-Mobile Ekstraklasa:
Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
1:0 - Tomasz Zahorski 3'

Widzów: 3000.

Bilet: 20 PLN.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz