poniedziałek, 29 października 2012

I liga: Polonia Bytom - Cracovia

Nadspodziewanie często bywam w tym sezonie na meczach Polonii Bytom – w ciągu miesiąca pojawiłem się na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka po raz trzeci, ale moja obecność bytomianom szczęścia nie przynosi. Podopieczni Jacka Trzeciaka wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli i czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo.

„Bohaterem” minionego weekendu w Polsce był… pierwszy śnieg, który pokomplikował ligowe terminarze. Część spotkań zostało opóźnionych, sporo zupełnie odwołanych, dlatego też ograniczyłem się tylko do wizyty przy ul. Olimpijskiej, mając pewność, że mecz się odbędzie. Ale… byłoby lepiej, gdyby przez pogodę rozpoczęcie przesunęło się o kilkanaście minut – ogromne kolejki pod kasami sprawiły, że na sektor wszedłem dopiero około 22. minuty.

Przez długie kolejki pod kasami przegapiłem pierwszą bramkę dla gości...

Niedzielnym faworytem byli goście, którzy plasują się w czołówce tabeli, są jednym z kandydatów do awansu, a przed tygodniem zdołali nawet ograć w Świnoujściu znajdującą się w świetnej formie Flotę. Polonia, jak już wspominałem, jest na dnie i wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo, a na dodatek w kadrze meczowej na Cracovię znalazło się tylko… 14 graczy (w tym dwóch bramkarzy). Ostatecznie obyło się bez niespodzianki i „Pasy” zwyciężyły 3:1, chociaż od momentu wyrównania do utraty drugiej bramki gospodarze mogli łudzić się, że tak oczekiwane zwycięstwo w końcu nadejdzie. 

Na trybunach bytomskiego stadionu zgromadziło się w niedzielę ok. 1200 widzów, co wcale nie jest najniższą frekwencją przy Olimpijskiej w tym sezonie (gorzej było w meczach z Arką oraz Stomilem). Doping był jednak raczej średni, by nie powiedzieć, że słaby. Młyn gospodarzy skoncentrował się tego dnia na innych rozrywkach:Nie wiem, czy ucieszy to piłkarzy Polonii, ale nie są oni jedynymi w województwie śląskim, którzy jeszcze w tym sezonie nie zasmakowali ligowego zwycięstwa. Łącznie, razem z bytomianami, naliczyłem osiemnaście drużyn (stan na 29.10), które jeszcze nie wygrały, w tym m.in. ekstraklasowe Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz występującą w okręgówce… Polonię II Bytom. Natomiast siedem zespołów z wymienionej osiemnastki zanotowało w lidze same porażki – do tego niechlubnego grona zaliczają się:    
- Sokół Hecznarowice (Klasa A, Bielsko-Biała)
- Ocice Racibórz (Klasa A, Racibórz)
- Halny Kalna (Klasa B, Bielsko-Biała)
- Start Przezchlebie (Klasa B, Zabrze I)
- KS Pietraszyn (Klasa C, Racibórz I)
- Czarni II Gorzyce (Klasa C, Racibórz II)
- WSP Wodzisław Śląski (Klasa C, Rybnik)

28.10.2012; I liga:
Polonia Bytom - Cracovia 1:3 (1:1)
0:1 - Vladimir Boljević 6'
1:1 - Kamil Białkowski 36'
1:2 - Alexandru Suvorov 62'
1:3 - Marcin Budziński 84'

Widzów: ok. 1200.

Bilet: 10 PLN.

4 komentarze:

 1. Panie Danielu.Wszystkie mecze na boisku przegrał także Rozwój Bełsznica (klasa C Racibórz).Ta drużyna nie odniosła w swej krótkiej historii jeszcze ani jednego zwycięstwa.Wygrała dwa mecze walkowerami.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mała korekta:jeden mecz wygrała :).Bez zwycięstwa na murawie w historii pozostaje na wyjeździe.A jeśli chodzi o wyniki klas C Raciborza i Rybnika na 90minut.pl,to zalecam ostrożnośc :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W wolnej chwili sprawdzę to jeszcze raz, dzięki za info. A z tego, co widzę, to wśród drużyn z samymi porażkami nie wymieniłem Zapory Wapienica z Bielska Białej, która wtedy jeszcze się kwalifikowała (a w miniony weekend wygrała na wyjeździe z Zaporą Porąbka).

  OdpowiedzUsuń
 4. Pietraszyn w sobotę był bliski punktu,ale jednak przegrał 1:2 :.A co do wyników tych lig na 90minut.pl,to często nie pokrywają się one z realnymi...Natomiast ciekawa sprawa z rezerwami Gorzyc.W tabeli mają zero punktów,jednak na boisku zdobyli 7 punktów-trzy walkowery :.Jednak degradacji do klasy E nie będzie :).

  OdpowiedzUsuń