czwartek, 11 października 2012

Groundspotting: LKS Start Słupia Jędrzejowska

Kto jest najsłabszą drużyną województwa świętokrzyskiego? Jeśli spojrzeć na tabele poprzedniego sezonu i w statystykach nie uwzględniać zespołów, które wycofały się przed startem lub już w trakcie trwania rozgrywek, to czarno na białym widać, że na miano totalnego outsidera zasłużyli gracze Startu Słupia Jędrzejowska.

LKS Słupia Jędrzejowska powstał w 1995 roku, zatem nie jest jeszcze klubem… pełnoletnim. Przez 17 sezonów największym osiągnięciem czerwono-zielono-czarnych była najprawdopodobniej gra w świętokrzyskiej Klasie A, z którą przygoda zakończyła się w 2008, a kolejne lata mieniły się raczej w szarych barwach. Pierwszy sezon na najniższym szczeblu dawał jeszcze nadzieje na lepsze jutro, ale baraże o awans zakończyły się kompromitująca porażką 0:9 z Grodem Ćmińsk. Następnie Start dwukrotnie plasował się na przedostatnim miejscu, a we wspominanym już sezonie 2011/2012 zamknął tabelę Klasy B z bilansem 1-1-10. 

Boisko Startu z lotu ptaka. / źródło: www.slupia.pl


Stadion, czy też może raczej boisko Startu zlokalizowane jest przy lokalnym zespole szkół i pomieścić może podobno 500 osób, chociaż to z pewnością jest ruchoma granica. Pewne jest to, że część z widzów może pozwolić sobie na luksów oglądania meczu z miejsc siedzących. :P Ciekawostką są ławki rezerwowych, a raczej całe wiaty – role te spełniają bowiem tradycyjne w okolicy przystanki autobusowe. Za to nie potrafię pojąć obecności przy murawie wielkiego na ponad dwa metry… drewnianego muchomora (?). Panoramę boiska wraz z okolicą znaleźć można na oficjalnej stronie gminy Słupia.

A na koniec mały pozytyw: po słabym poprzednim sezonie, obecnie Start zajmuje drugie miejsce w tabeli Klasy B i póki co ma realne szanse na wywalczenie awansu.

3 komentarze:

 1. panowie teraz w klubie zaszła mała reforma i jest lepiej radziłbym odwiedzić jeszcze raz klub

  OdpowiedzUsuń
 2. Otóż to, zaktualizujcie dane...
  Ps. Fotka też stara

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz Start już nie będzie jechać na ostatnim wózku zmiany zmiany i jeszcze raz zmiany wszystko na plus wiec proszę aktualizować dane

  OdpowiedzUsuń