poniedziałek, 27 września 2021

Football Center Klasa A: MKS Żory - Polonia Łaziska Rybnickie

Można spierać się, czy była to jeszcze niespodzianka, czy już sensacja, ale fakty są takie, że Polonia Łaziska Rybnickie przegrała w Żorach z tamtejszym MKS-em. W niedzielne popołudnie goście mieli matematyczne szanse awansować nawet na pozycję lidera rybnickiej Klasy A, ale wyjazdowa porażka kosztowała ich... spadek aż na 8. miejsce w tabeli.
 

Polonia po 6 kolejkach rybnickiej "Football Center" Klasy A plasowała się na trzeciej pozycji, ale tak naprawdę była w grupie pościgowej (cztery drużyny z dorobkiem trzynastu punktów), z której każdy zespół miał szansę na objęcie pozycji lidera w przypadku potknięcia rezerw LKS-u Bełk (15 punktów). W szeregach gospodarzy nastroje były zgoła inne - MKS dotychczas zdołał wygrać tylko raz (2:1 w Stanowicach z Ruchem), a w pozostałych spotkaniach przegrywał zdecydowanie - 15. miejsce w tabeli (na 18 drużyn) i bilans bramkowy 3-25 wskazywały, że w spotkaniu z Polonią to nie zespół z Żor będzie faworytem. Tymczasem...

MKS niespodziewanie objął prowadzenie już w 6. minucie po golu Tomasza Steleblaka. Co prawda niespełna kwadrans później Polonia odpowiedziała i doprowadziła do wyrównania, ale gol Marcina Marcola to wszystko, na co było tego dnia stać przyjezdnych. Owszem, goście mieli swoje okazje, ale doskonale w bramce MKS-u spisywał się Kacper Wnukowski. Po zmianie stron wynik długo nie ulegał zmianie, ale kwadrans przed końcem prowadzenie gospodarzom dał Tomasz Grzegorczyk, a chwilę później po kontrataku Marcin Gołek ustalił wynik na 3:1 dla MKS-u. Tym samym zespół z Żor jednym spotkaniem podwoił swój dorobek bramkowy z pierwszych sześciu kolejek obecnego sezonu!

Młodzieżowy Klub Sportowy Żory został założony w lipcu 2010 roku, a jego celem było - jak wskazuje nazwa - szkolenie w tajnikach futbolu żorskiego "narybku". Jednak już po pięciu latach MKS przejął seniorską sekcję spadającego wówczas z ligi okręgowej KS Żory (klub, który był spadkobiercą założonej w 1922 roku Pogoni Żory, przekształconej następnie w Kolejarza Żory i GKS Żory) i przystąpił do rozgrywek Klasy A, w której rywalizuje do dzisiaj. 


26.09.2021; Polska, Klasa A:
MKS Żory - Polonia Łaziska Rybnickie 3:1 (1:1)
1:0 - Tomasz Steleblak 6'
1:1 - Marcin Marcol 24'
2:1 - Tomasz Grzegorczyk 75'
3:1 - Marcin Gołek 83'

Widzów:
ok. 90

Bilet: Wstęp wolny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz