poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Liga okręgowa: Czarni Pyskowice - Unia Książenice

Fantastyczny debiut w rozgrywkach IV grupy katowickiej „okręgówki” zanotowali piłkarze Unii Książenice. Ekipa beniaminka pokonała na wyjeździe zespół Czarnych Pyskowice aż 4:0, a ozdobą spotkania bez wątpienia było trafienie Szymona Cicheckiego, który na listę strzelców wpisał się bezpośrednio z rzutu rożnego!


Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiego rezultatu. Co prawda, Unię miałem okazję oglądać już w akcji w zeszłym sezonie i w rybnickiej Klasie A radziła sobie bardzo dobrze, to jednak byłem skłonniejszy jako zwycięzcę typować gospodarzy - Czarni w „okręgówce” występują już piąty sezon z kolei i zazwyczaj na finiszu plasowali się w środku ligowej stawki. Tymczasem w inauguracyjnym spotkaniu z beniaminkiem gospodarze właściwie nie istnieli. Unia na prowadzenie wyszła po kwadransie gry, gdy z rzutu karnego trafił Rafał Adamkowski - tym samym kapitan zapisał się w klubowej historii jako autor pierwszego gola Unii w rozgrywkach Ligi okręgowej. Po przerwie, a dokładnie w ostatnim kwadransie, przyjezdni dołożyli jeszcze trzy trafienia, a na listę strzelców wpisywali kolejno: Szymon Cichecki, Mateusz Skalik i ponownie Adamkowski. Ozdobą spotkania była w szczególności bramka Cicheckiego, który zaskoczył bramkarza Czarnych uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego:


W Pyskowicach zaskoczeniem był nie tylko wynik. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem na trybunie napotkałem znajomą twarz - okazało się, że spotkanie Czarnych z Unią zainteresowało również pana Marka, redaktora naczelnego Niedzieli Barabasza. ;) 13.08.2016; Polska, Liga okręgowa - grupa Katowice IV:
Czarni Pyskowice - Unia Książenice 0:4 (0:1)
0:1 - Rafal Adamkowski 16' (k.)
0:2 - Szymon Cichecki 76'
0:3 - Mateusz Skalik 82'
0:4 - Rafał Adamkowski 90+2'

Widzów: ok. 100.

Bilet: Wstęp wolny.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz