sobota, 20 sierpnia 2016

I liga: Górnik Zabrze - Pogoń Siedlce

W spotkaniu 4. kolejki I ligi Górnik Zabrze pokonał Pogoń Siedlce 2:0 po dwóch trafieniach Romana Gergela. Dla zabrzan było to nie tylko pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie, ale także pierwsza wygrana (w regulaminowym czasie gry) od… 29 kwietnia - wówczas „Trójkolorowi”, jeszcze w ekstraklasie, pokonali na własnym boisku Śląsk Wrocław 2:1.


Inauguracja sezonu 2016/17 w wykonaniu spadkowicza z ekstraklasy wyglądała póki co fatalnie - zabrzanie po trzech meczach z bilansem 0-1-2 plasowali się w strefie spadkowej. W nieco lepszych nastrojach do piątkowego starcia mogli podchodzić goście - Pogoń, choć również zanotowała już dwie porażki, w pierwszej kolejce wywalczyła komplet punktów w Tychach.

W Zabrzu goście jednak nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i zasłużenie powracali do Siedlec „na tarczy”. Bohaterem Górnika został Roman Gergel, który najpierw wykorzystał dośrodkowanie Szymona Skrzypczaka, a następnie wykończył akcję Dawida Plizgi.

Warto odnotować incydent, jaki miał miejsce młynie gospodarzy jeszcze podczas pierwszej połowy. Mniej więcej kwadrans po rozpoczęciu meczu kierownik ds. bezpieczeństwa „zgłosił” problem z flagami zabrzańskiej Torcidy, które wieszane były na górnej trybunie. W odpowiedzi miejscowi zdjęli wszystkie flagi i zaczęli opuszczać „młyn”. Po kilku minutach sytuacja wyglądała na opanowaną i kibice powrócili na sektory za południową bramką, ale zrezygnowana z ponownego wywieszania flag. Przez resztę spotkania na plocie wisiała jedynie flaga „Szacunek się należy”. Natomiast po przeciwnej stronie stadionu spokojnie i bez ekscesów. W Zabrzu pojawiło się 51 kibiców z Siedlec wspieranych trzyosobowa delegacją Wisły Puławy, a na płocie zawisły dwie flagi (jedna Pogoni i jedna Wisły). Liczba przyjezdnych nie jest może imponująca, ale słaba była również ogólna frekwencja na Arenie Zabrze - w piątkowy wieczór przy Roosevelta pojawiło się co prawda blisko 7000 widzów, ale mimo to jest to najsłabszy wynik Górnika od czasu otwarcia trzech trybun nowego stadionu!


19.08.2016; I liga:
Górnik Zabrze - Pogoń Siedlce 2:0 (0:0)
1:0 - Roman Gergel 58'
2:0 - Roman Gergel 77'

Widzów: 6871.

Bilet: 21 PLN.

 
 
 
 
 
 
 
 
 


Linki:
Raport meczowy; 90minut.pl
Skrót meczu; Polsat Sport

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz