sobota, 5 marca 2016

II liga: ROW 1964 Rybnik - GKS Tychy

Bez goli w spotkaniu inaugurującym 2016 rok w rozgrywkach II ligi. Piątkowe starcie pomiędzy ROW Rybnik a GKS Tychy zakończyło się bezbramkowym remisem, z czego zdecydowanie bardziej zadowoleni powinni być niżej notowani gospodarze. Szczególnie, że w ostatnich minutach po strzale Mateusza Bukowca rybniczan uratowała poprzeczka. 


Zespół z Rybnika w nowy rok wchodził na 12. pozycji w tabeli II ligi z dorobkiem 21 punktów, co oznaczało czterpunktową przewagę nad strefą spadkową. Z kolei goście zajmowali 6. miejsce w rozgrywkach, a biorąc pod uwagę aspiracje awansu na zaplecze Ekstraklasy, komplet punktów przy Gliwickiej był im bardzo potrzebny.

Z przebiegu gry bezbramkowy remis można uznać za wynik sprawiedliwy. Obie strony miały swoje sytuacje, ale praktycznie żadna nie była tzw. "setką". Najbliżej strzelenia bramki i zapewnienia sobie kompletu punktów byli tyszanie, ale w 87. minucie Mateusz Bukowiec trafił jedynie w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Daniela Kajzera.

Warto dodać, że od obecnego sezonu gospodarze powrócili do swojej historycznej nazwy oraz herbu. Powstały w 1946 roku (w wyniku fuzji Górnika Rybnik z Górnikiem Chwałowice) KS ROW Rybnik zniknął z piłkarskiej mapy Polski na przełomie lat 80-tych i 90-tych XX wieku. Rybniczanie powrócił na nią blisko ćwierć wieku później w wyniku kolejnej fuzji (tym razem z RKS Energetyk) i jako Energetyk ROW Rybnik rozpoczęli rywalizację od "okręgówki", by w sezonie 2013/14 na rok znaleźć się na zapleczu ekstraklasy. W lipcu 2015 roku zdecydowano o powrocie do historycznej nazwy oraz herbu, dlatego w rozgrywkach II ligi 2015.2016 klub z Gliwickiej występuje pod nazwą ROW 1964 Rybnik.

Klub z Rybnika na najwyższym szczeblu ligowym spędził łącznie siedem sezonów, występując w pierwszej lidze w latach 1968-1977. Największy sukces na krajowym podwórku to występ... drużyny rezerw w finale Pucharu Polski. 1 maja 1975 roku w Krakowie lepsza w rzutach karnych okazała się jednak Stal Rzeszów - ta sama, która w 1/8 finału rozgrywek wyeliminowała pierwszy zespół zielono-czarnych. 


04.03.2016; II liga:
ROW 1964 Rybnik - GKS Tychy 0:0

Widzów: 1198

Bilet: 10 PLN


Linki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz