sobota, 27 czerwca 2015

Groundspotting: NK Crikvenica

Miejski stadion w chorwackiej Crikvenicy z pozoru nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym - posiada bowiem tylko jedną, częściowo zadaszoną trybunę, która oferuje ok 350 miejsc siedzących. Jednak przejeżdżając przez tę nadmorską miejscowość, obiket bardzo łatwo przeoczyć, gdyż położony jest pod… wiaduktem Magistrali Adriatyckiej!

Droga krajowa numer 8, będąca częścią europejskiej trasy E65, biegnie niemal w całości wzdłuż chorwackiego wybrzeża, od granicy ze Słowenią, przez wąski pas Bośni i Hercegowiny, aż do Czarnogóry. Ze względu na swoje położenie nosi nazwę Magistrali Adriatyckiej i uważana jest za jedną z najpiękniejszych tras drogowych na świecie. Droga ta przebiega również przez, a dokładniej „nad” miejscowością Crikvenica, której centrum omija imponującym wiaduktem unoszącym się nad trybuną stadionu miejskiego:

Fot. Miroslav Komar / Panoramio.com

Gradski stadion w Crikvenicy może podobno pomieścić oficjalnie do 2000 tysięcy widzów, co jednak wydaje mi się liczbą mocno zawyżoną. Obiekt posiada tylko jedną, częściowo zadaszoną trybunę, na której miejsce znajdzie moim zdaniem maksymalnie do pół tysiąca widzów. Chcąc być dokładniejszym: na trybunie znajduje się ok 350 krzesełek (z czego 120 pod dachem) i trzy rzędy ławek, które wg moich szacunków są w stanie ugościć ok. 150 kibiców.

Nogometni Klub Crikvenica, który korzysta z miejskiego stadionu, powstał w 1919 roku. Jeszcze dwa lata temu „Crikva” występowała w zachodniej grupie chorwackiej III ligi (Treca Liga – Zapad), gdzie na finiszu zajęła przedostatnie miejsce w tabeli, prawdopodobnie oznaczające spadek. Wiele wskazuje jednak, że niebiesko-biali do kolejnego sezonu po prostu nie przystąpili – w rozgrywkach 2014/2015 na próżno było bowiem szukać zespołu z Crikvenicy zarówno w rozgrywkach III ligi, jak i ligach regionalnych prowadzonych przez Primorsko-Gorski Wojewódzki Związek Piłkarski (chor. (Nogometni Savez Primorsko-Goranske Županje).
Linki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz