niedziela, 14 września 2014

Puchar Polski: Milenium Wojkowice - CKS Czeladź

Milenium Wojkowice w III rundzie rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec. W środę wojkowicki zespół pokonał na własnym boisku CKS Czeladź 3:2, tym samym rewanżując się rywalowi za ligową porażkę sprzed czterech dni.Lato chyli się ku końcowi i widać to po… meczach pucharowych. Ze względu na potencjalne dogrywki czy też rzuty karne, wszystkie dziesięć środowych spotkań w sosnowieckim podokręgu zostało zaplanowanych na godzinę 16:30, co - jak nietrudno zgadnąć - jest porą niezbyt komfortową. I okazuje się, że nie tylko dla kibiców, bo spotkanie Milenium z CKS-em rozpoczęło się z dziesięciominutowym poślizgiem, gdyż goście… nie dojechali w komplecie na czas. :P

Było to drugie starcie obu drużyn w ciągu zaledwie czterech dni. W sobotę, w ramach 5. kolejki A Klasy, na boisku w Czeladzi lepsi okazali się miejscowi, ale wygraną 3:2 zapewnili sobie dopiero po podyktowanym w doliczonym czasie gry rzucie karnym.  Dlatego w Pucharze zawodnicy Milenium mieli doskonałą okazję do szybkiego rewanżu i nadarzającą się szansę wykorzystali: wojkowiczanie szybko objęli prowadzenie i chociaż CKS dwukrotnie doprowadzał do wyrównania, to ostatecznie gospodarze wygrali 3:2.

Spotkanie Milenium z CKS-em było meczem przyjaźni, dlatego też na trybunach kibice obu drużyn utworzyli wspólny, liczący ok. 50 osób młyn. Wywieszone zostały także dwie flagi miejscowych.


10.09.2014; Okręgowy Puchar Polski - Podokręg Sosnowiec:
Milenium Wojkowice - CKS Czeladź 3:2 (2:1)
1:0 - Wach 9'
1:1 - Jężak 42'
2:1 - Stefaniak 45'
2:2 - Mazur 54'
3:2 - Smoła 72'

Widzów: ok. 110.

Bilet: Wstęp wolny.
Pierwszy gol dla Milenium:

Drugi gol dla Milenium:


1 komentarz: