wtorek, 1 lipca 2014

Groundspotting: Sokół Zalesie Śląskie

Dla zmotoryzowanych: zjeżdżając z autostrady A4 na węźle w Olszowej, a następnie kierując się na południe drogą wojewódzką 426 w kierunku Kędzierzyna-Koźla, trzeba przejechać przez niewielką miejscowość o nazwie Zalesie Śląskie. A tam, tuż przed rondem, po lewej stronie drogi atrakcja w sam raz dla stadionowego turysty: boisko B-klasowego Sokoła!

Początki klubu piłkarskiego w Zalesiu Śląskim sięgają roku 1925. Ówczesna drużyna, z przerwą w trakcie II Wojny Światowej, funkcjonowała do roku 1960, kiedy to jej działalność została zawieszona. Ludowy Zespół Sportowy "Sokół" powrócił na ligowe boiska w 1971 roku. Jak mówił w wywiadzie udzielonemu serwisowi Regionalna Piłka były prezes Sokoła Kazimierz Mierzejewski, największym sukcesem w historii był wywalczony w 1986 roku awans do Klasy A.

 W zakończonym niedawno sezonie 2013/14 piłkarze z Zalesia Śląskiego występowali w II grupie Klasy B podokręgu Strzelce Opolskie. Sokół rozgrywki zakończył na najniższym stopniu podium z dorobkiem 31 punktów (16 oczek straty do lidera ze Starego Ujazdu), ale najwyższe ligowe zwycięstwo odniósł już na inaugurację, gromiąc u siebie Huragan Kamionek 9:1.

 Boisko Sokoła – jak wspominałem na wstępie - położone jest tuż obok drogi wojewódzkiej nr 426. Aby do niego dotrzeć, wystarczy zjechać z autostrady A4 na węźle Olszowa i przejechać jakieś 6 km w południowym kierunku. Na szlaku można zatrzymać się zresztą już w samej Olszowej - zaraz obok autostrady zlokalizowane jest boisko tamtejszego LZS-u.
= = = = = Linki = = = = = 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz