poniedziałek, 17 grudnia 2012

Groundspotting: Województwo opolskie

Jeszcze dwa lata temu w województwie opolskim istniał dziewiąty poziom rozgrywkowy – Klasy C miały podokręgi Kluczbork (dwie) oraz Nysa. Dziś najniższy poziom rozgrywkowy na Opolszczyźnie to Klasa B, ale nadal jest co zwiedzać. Na początek zapraszam na teren gminy Ujazd, a konkretnie do wsi: Olszowa, Stary Ujazd oraz… Zimna Wódka. :)

Na terenie każdej z wymienionych wsi działa popularny LZS, czyli Ludowy Zespół Sportowy. Na dodatek całe trio rywalizuje w obecnym sezonie w tej samej lidze - Klasie B, Kędzierzyn-Koźle I.


Liderem rozgrywek jest LZS Stary Ujazd, który już w poprzednim sezonie był bliski awansu do Klasy A, jednak w finale baraży uległ minimalnie Rolnikowi Lewice. Aktualnie biało-czerwoni w 13 spotkaniach rundy jesiennej nie zanotowali porażki (bilans 10-3-0) i imponują bramkowym bilansem (61-8, najwyższe zwycięstwo 11:1 na wyjeździe z Ruchem Steblów), ale tuż za ich plecami plasują się rezerwy Chemika Kędzierzyn Koźle oraz LZS Kotlarnia, mające trzy punkty straty do zespoły ze Starego Ujazdu. Wokół boiska w Starym Ujeździe nie ma trybun, ale znajduje się budynek (kontener?) z szatniami oraz zadaszone, nowe ławki dla rezerwowych.


Dwie pozostałe drużyny radzą sobie w Klasie B zdecydowanie gorzej. LZS Olszowa w trzynastu meczach uzbierała 15 punktów, ale ciekawostką może być fakt, że żadnego ze swoich spotkań nie zremisowała (bilans 5-0-8). Gracze z Olszowej na co dzień występują na bardzo skromnym obiekcie, mogącym pochwalić się kilkunastoma miejscami siedzącymi (nie pamiętam dokładnej liczby krzesełek), piłkarze natomiast korzystają podobno z szatni w miejscowej szkole podstawowej. Plusem może być boisko, które w zeszłym sezonie było modernizowane (?), a w tym czasie LZS Olszowa mecze w roli gospodarza rozgrywał w pobliskiej Zimnej Wódce.Wspomniany LZS Zimna Wódka jesienią zaprezentował się nieco słabiej niż rywal z Olszowej, ale podobnie jak on w całej rundzie nie zanotował remisu (12 punktów, bilans 4-0-9). Gracze z Zimnej Wódki, swego czasu określeni przez serwis gazeta.pl najgorszą drużyną w Polsce (chociaż do LZS Chrząstawy to pewnie im daleko ;) ), mogą pochwalić się boiskiem, które… chyba nie do końca zmieściło się na przeznaczonej działce (patrz galeria), bez trybun, ale za to z budynkiem socjalnym dla piłkarzy i sędziów.


Zdjęcia wszystkich trzech boisk wykonałem we wrześniu 2012 roku, w drodze do Wrocławia na mecz Śląska z GKS Bełchatów.

2 komentarze:

 1. Dzięki foto dowiedziałem się że że w Starym Ujeździe biletują i trzeba go włączyć w plany :).Olszową to mógłby zasponsorować Lukas Podolski :)

  Mała korekta:Stary Ujazd był bliski awansu do klasy A :)

  Będą jeszcze jakieś spottingowe pamiątki?

  OdpowiedzUsuń
 2. Poprawione, dzięki za info. To chyba już norma, że w notce trafi się jakiś błąd. :D
  Jeśli chodzi o biletowanie spotkań w Starym Ujeździe, to nic nie gwarantuję, ale na furtce rzeczywiście wisiał "cennik".
  A kolejne spottngowe pamiątki będą, mam jeszcze z tuzin zaległych stadionów i boisk do opisania. Wątpię, abym nadrobił to przed świętami, ale do Sylwestra już muszę się wyrobić. :)

  OdpowiedzUsuń