07/04/2014

III liga: Szombierki Bytom - Ruch Radzionków

W jesiennym meczu pomiędzy Ruchem Radzionków a Szombierkami Bytom nie brakowało ani goli, ani kibicowskich atrakcji. Na boisku goście zwyciężyli 3:2, a na trybunach po obu stronach pojawiły się oprawy z użyciem pirotechniki. Taka wizytówka pozwoliła oczekiwać, że w wiosennym rewanżu także będzie ciekawie. I było, głównie dzięki ultrasom jednych i drugich. :P

Najpierw krótkie przypomnienie, co działo się we wrześniu na Stroszku. „Cidry” mecz rozpoczęły od zarzucenia boiska serpentynami, a następnie zaprezentowały oprawę w postaci sektorów z transparentem „Ultras scary” i racami. „Szombierkorze” przy Narutowicza zameldowali się w liczbie ok. 80 głów i także nieco zadymili swój sektor - najpierw przedstawiono kartoniadę w barwach, a następnie sektorówke uzupełnioną czarnymi świecami dymnymi. Więcej o tym meczu można przeczytać w blogowej relacji klikając tutaj.

Rewanżowy mecz miał zostać rozegrany początkowo w sobotę 5 kwietnia, ale mniej więcej na tydzień przed spotkaniem przesunięto je na niedzielne przedpołudnie. Mimo to mobilizacja trwała, szczególnie po stronie „Cidrów”, którzy mimo niekorzystnego wyniku zaprezentowali się bardzo dobrze. Radzionkowianie dość licznie zapełnili sektor gości („na oko” lekko w ponad 100 osób), a każdy z przyjezdnych miał ze sobą okolicznościowy szalik „Warriors”, którego motyw przedstawiony był także na jednej z flag (tej wiszącej w pierwszej połowie). Po przerwie Ruch wywiesił dwie kolejne fany, odpalił żółte świece dymne, a przez całe spotkanie „Cidrom” towarzyszyło kilka flag na kijach. Trzeba przyznać, że goście wokalnie prezentowali się bardzo dobrze, o czym najwyraźniej zdawali sobie sprawę, intonując parokrotnie, że… grają u siebie. ;p

Gospodarze natomiast na derby przygotowali dwie oprawy. W pierwszej połowie na młynie „Zielonych” zawisł transparent „ZAWSZE MAMY RACJE”, przy którym odpalono nieco pirotechniki, natomiast po przerwie zaprezentowano flagowisko w asyście - a jakże - zielonego dymu. :p Były także flagi: Szombierki, 1919 oraz Duma Dzielnicy. Oczywiście z obu stron nie brakowało wzajemnych „uprzejmości”, ale w szczegóły nie będę się już wdawał. ;)

Derby zapowiadały się interesująco także na boisku, bo obie drużyny po 18 kolejkach sąsiadowały ze sobą w środku tabeli (lepszy o dwa punkty był Ruch). Na boisku jednak nie było tego widać, a zwycięstwo Szombierek 3:0 było w pełni zasłużone. Co więcej gospodarze mogli wygrać wyżej, ale tuż po przerwie, jeszcze przy stanie 1:0, nie wykorzystali karnego - Dariusz Poturalski wyczuł intencje Sławomira Pacha i obronił jego uderzenie z „wapna”.

Dla zainteresowanych: poniżej obejrzeć można skrót meczu (w tym bramki i oprawy) przygotowany przez serwis Śląskie.tv.

06.04.2014; III liga opolsko-śląska (północ):
Szombierki Bytom - Ruch Radzionków 3:0 (1:0)
1:0 - Urbaniak 11'
2:0 - Makowski 59'
3:0 - Makowski 73'

W 49. minucie Sławomir Pach (Szombierki) nie wykorzystał rzutu karnego (Dariusz Poturalski obronił).

Widzów: ok. 600.

Bilet: 10 PLN.