15/12/2013

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

Nie tak przy Roosevelta wyobrażano sobie świętowanie urodzin Górnika Zabrze. Terminarz ekstraklasy sprawił, że w 65. rocznicę „Trójkolorowi” rozgrywali ligowy mecz na własnym boisku, co kibice uświetnili okolicznościową oprawą. Niestety piłkarze nie dorzucili się do prezentu, zaledwie bezbramkowo remisując z Lechią Gdańsk.

Dokładnie po 19 minutach i 48 sekundach od rozpoczęcia meczu (co oczywiście nawiązuje do roku założenia klubu), zabrzańska Torcida zaprezentowała jubileuszową oprawę. W jej skład wchodziła sektorówka oraz transparent: SĄ STARSI, NIE MA LEPSZYCH. Wyglądało to tak:

Źródło: fanpage Torcida Górnik na facebook.com

Trochę szkoda, że zabrakło urodzinowych „świeczek” - oprawa gospodarzy niestety nie została okraszona żadną pirotechniką.

Na boisku natomiast bezbramkowy remis i… to tyle, ile chciałbym napisać o meczu Górnika z Lechią. Pozwalając sobie jeszcze tylko na drobną uwagę dodam, że Górnik remisem 0:0 w Krakowie rozpoczął zmagania w tym sezonie i w ten sam sposób udaje się na ekstraklasową przerwę zimową. Teraz przez zabrzanami tylko mecz w 1/8 finału Pucharu Polski przeciwko Legii na własnym boisku i… ferie.