niedziela, 3 listopada 2013

III liga: Śląsk II Wrocław - Ślęza Wrocław

„Ślęza rządzi we Wrocławiu!” -  to może zbyt odważna teza, ale fakty są takie, że w III-ligowych derbach „Miasta Mostów” górą byli piłkarze lidera grupy dolnośląsko-lubuskiej. Bohaterem spotkania na stadionie przy Oporowskiej był pomocnik Paweł Zieliński, którego wolej z 78. minuty zapewnił gościom komplet punktów.

Mimo wczesnej pory, bo mecz zaczynał się o 11:00, oraz faktu, że popołudniu tego samego dnia na Stadionie Miejskim pierwszy zespół Śląska podejmuje bydgoskiego Zawiszę w ramach 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, przy Oporowskiej stawidło się ok. 500 widzów. Co ciekawe, sporą grupę z nich stanowili fani Ślęzy (niektórzy z barwami), siedzący wymieszani z kibicami Śląska.

Spotkanie rezerw Śląska (choć na miejscu raczej byłoby stwierdzenie „juniorów Śląska”, bo z grających jedynie 22-letni Robert Menzel miał powyżej 20-lat) z liderem rozgrywek nie zachwyciło, a uratował je Paweł Zieliński. W 78. minucie pomocnik Ślęzy huknął z przypadku zza pola karnego, a piłka wpadła do bramki gospodarzy obok bezradnego Jakuba Wrąbla, który nawet nie drgnął. Zwycięską bramkę można zobaczyć tutaj, na nagraniu ŚlęzaTV:


Dzięki zwycięstwu przy Oporowskiej liderująca Ślęza - wciąż jedyny niepokonany zespół w grupie dolnośląsko-lubuskiej - zachowała przewagę nad grupą pościgową w postaci drugiej drużyny Zagłębia Lubin, Stilonem Gorzów oraz Gorzów Wielkopolski oraz MKS Oława.

27.10.2013; III liga, grupa dolnośląsko-lubuska:
Śląsk II Wrocław - Ślęza Wrocław 0:1 (0:0)
0:1 - Paweł Zieliński 78'

Widzów: ok. 500.

Bilet: 10 PLN.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz