07/05/2013

Liga okręgowa: Strażak Mierzęcice - Podlesianka Katowice

Sobotnie popołudnie miało być „niemeczowe”, ale w ostatniej chwili plany uległy zmianie. I to dosłownie w ostatniej, bo decyzja o wyborze punktu obserwacji zapadała na minuty przed godziną 17:00, czyli rozpoczęciem chyba wszystkich pozostałych spotkań zaplanowanych na ten dzień w okolicy. Padło na Mierzęcice…

…czy też raczej na Nową Wieś, bo szczerze mówiąc nie mam do końca pewności, w granicach której ze wsi znajduje się stadion Strażaka. Warto podkreślić, że dojazd na mecze biało-zielonych jest w chwili obecnej doskonały: boisko położone jest między drogą krajową 78 i droga ekspresową S1, tuż obok zjazdu z autostrady A1. A w odległości trzech kilometrów, czyli maksymalnie pięć minut jazdy samochodem, znajduje się… lotnisko Katowice-Pyrzowice - istotne w perspektywie gry w europejskich pucharach. ;p

Na mecz, jak łatwo się domyślić, zjawiłem się lekko spóźniony, ale mieszcząc się w „studenckim kwadransie”. Mimo to przegapiłem bramkę dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 11. minucie. Na szczęście nie był to koniec strzelania - tuż przed przerwą Podlesianka wyr równała z rzutu karnego. Nie była to jedyna „jedenastka” w tym meczu - na 20 minut przed końcem Strażak miał szansę wyjść na prowadzenie, ale Wojciech Gałęziok posłał piłkę obok bramki.

Oczywiście niezawodna blogowa kamera uwieczniła oba strzały z „wapna”. Można je obejrzeć na filmiku poniżej:

Chcąc podsumować, wypadałoby napisać, ze był to mecz walki. Ciekawych akcji niewiele, za to często „strzelały kości”, za co po części można by obwiniać arbitra, pozwalającego zawodnikom na dość dużo… Z wyniku na pewno zadowoleni nie byli gospodarze, którzy wykorzystując rzut karny w drugiej połowie zapewne utrzymaliby korzystny rezultat do końcowego gwizdka. Satysfakcji nie odczuwali pewnie i katowiczanie, którzy walczą o awans, a trzy punkty w Mierzęcicach pozwoliłby im zbliżyć się do liderującego RKS-u Grodziec.

04.05.2013; Liga okręgowa, grupa Katowice II:
Strażak Mierzęcice - Podlesianka Katowice 1:1 (1:1)
1:0 - Rafał Dramski 11'
1:1 - Daniel Paszek 44' (k.)

W 70. minucie Wojciech Gałęziok (Strażak) nie wykorzystał rzutu karnego (przestrzelił).

Widzów: ok. 100.

Bilet: 5 PLN.