środa, 1 maja 2013

I liga: Polonia Bytom - GKS Katowice

I-ligowe derby Górnego Śląska, w których Polonia Bytom miała podejmować na własnym boisku GKS Katowice, stanęły w czwartek pod znakiem zapytania, ponieważ Komisja Dyscypliny PZPN zawiesiła bytomianom licencję. Na szczęście wyrok nie był (jeszcze) prawomocny, więc obie drużyny, zgodnie z planem, przystąpiły w niedzielę do meczu.

Tym razem zakup biletu przed meczem odbył się bez konieczności spędzenia kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu minut w kolejce, choć pod kasami pojawiłem się na kwadrans przed rozpoczęciem spotkania. To już jakiś plus! ;p

Co do boiskowych wydarzeń, to najciekawiej było w ostatniej fazie meczu. W 78. minucie, po drugiej żółtej kartce, boisko opuścić musiał Kamil Białkowski. „GieKSa” szybko wykorzystała grę w przewadze i po rzucie rożnym i celnej „główce” Adriana Napierały wyszła na prowadzenie. Po kolejnych pięciu minutach mogło być już po meczu, ale rzut karny zmarnował Przemysław Pitry - pochwalić trzeba za to Mateusza Mikę, który nie tylko obronił „jedenastkę”, ale także dobitkę Grzegorza Goncerza. Interwencja bramkarza Polonii chyba dodała wiary gospodarzom, którzy błyskawicznie wyrównali po świetnie wykonanym rzucie wolnym przez Bartosza Nowaka.

Oczywiście żadnej z bramek nie udało mi się nagrać. W obu przypadkach aparat był już przygotowany, ale ostatecznie wygrywała myśl: „e, nic z tego nie będzie”.  Po derbach powiększyła się za to jedynie moja video-kolekcja rzutów karnych - poniżej zobaczyć można wspomnianą wyżej interwencję bramkarza Polonii:


Na trybunach 1320 widzów, z czego 200 w sektorze gości („Gieksiarze” wykorzystali całą przyznaną im pulę). Młyn gospodarzy z solidnym dopingiem, oczywiście nie zabrakło także wyzwisk w stronę rywala i jego zabrzańskiej zgody. Motyw „anty KSGKS” znalazł się także na zaprezentowanej w II połowie oprawie, która początkowo została… źle rozwinięta (ale szybko połapano się, że coś jest nie tak). ;p 

28.04.2013; I liga:
Polonia Bytom - GKS Katowice 1:1 (0:0)
0:1 - Adrian Napierała 82'
1:1 - Bartosz Nowak 89'

W 87. minucie Przemysław Pitry (GKS Katowice) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Mika obronił).

Czerwona kartka: Kamil Białkowski (78', za drugą żółtą) - Polonia Bytom.

Widzów: 1320.

Bilet: 15 PLN.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz