30/05/2013

IV liga: Gwarek Tarnowskie Góry - Slavia Ruda Śląska

W przerwie po rundzie jesiennej trwającego sezonu stadion Gwarka Tarnowskie Góry przeszedł drobną metamorfozę. Otóż przy ul. Wojska Polskiego rozpoczęto budowę trybuny na 300 miejsc siedzących. Nadszedł zatem i czas, by z bliska przyjrzeć się przeprowadzonej inwestycji. A tu klops…

Podczas środowego meczu ze Slavią Ruda Śląska nowopowstała trybuna pozostawała pusta przez całe 90 minut, co trochę mnie dziwiło. Na trop naprowadzili mnie dopiero w końcówce miejscowi kibice, którzy na cześć nowego sektora tworzą już nawet pieśni, bynajmniej nie pochlebne. ;p Hasła „Hej trybuna jest zdupiona, ale-ale-aooo” czy „brak podestu i atestu, ale-ale-aooo”, śpiewane na znaną stadionową nutę, pozwoliły mi wysnuć pewne podejrzenia. I faktycznie - jeśli się nie mylę, to warta blisko pół miliona złotych trybuna na 300 miejsc siedzących nie została jeszcze odebrana, choć jej otwarcie miało nastąpić już ponad miesiąc temu. Według tego, co udało mi się ustalić, problemem są drogi ewakuacyjne, a dokładniej ich brak.

Spotkanie 10. i 5. drużyny I grupy IV ligi śląskiej niestety nie zachwyciło. Mecz zakończył się remisem 1:1, po dwóch trafieniach z rzutów karnych. Była też i czerwona kartka - za faul i sprokurowanie rzutu karnego już w I połowie do szatni odesłany został bramkarz gospodarzy.

Oba trafienia z rzutów karnych obejrzeć można na poniższym filmiku, choć od razu uprzedzam, że jakość nagrania z trafieniem dla Gwarka jest fatalna…

Po około pół godzinie od pierwszego gwizdka sędziego na trybunach melduje się kilkudziesięciu (ok. 30?) osobowa grupa kibiców, która formuje młyn i… na przemian dopinguje Slavię oraz Gwarka. Nie ma się jednak co dziwić, skoro obie drużyny to fan cluby Górnika Zabrze.