niedziela, 14 kwietnia 2013

Klasa A: MK Górnik Katowice - Naprzód Lipiny (Świętochłowice)

Plan na sobotę zakładał obejrzenie trzech spotkań o punkty w niższych ligach. Oczywiście terminarze nie zostały ułożone „pod groundhoppera”, bo przecież najlepiej żeby wszyscy grali mniej więcej o tych samych porach tego samego dnia. Na szczęście od tej reguły zdarzyły się wyjątki, a jednym z nich był MK Górnik Katowice, który podejmował Naprzód Lipiny.

Mecz Górnika z Naprzodem zaplanowano na godzinę 11:00, jednak docierając z kilkuminutowym opóźnieniem pod stadion przy ul. Boya-Żeleńskiego okazało się, że zarówno murawa, jak i trybuny są puste i nie zanosi się, by zaplanowano tam na sobotę jakiekolwiek spotkanie piłkarskie. Przez myśl przeszło mi nawet przestawienie GPS-u i obranie kierunku na Rudę Śląską, gdzie o tej samej porze Urania mierzyła się z Wartą Zawiercie (choć nie dotarłbym tam przed końcem I połowy), ale problem szybko się rozwiązał - otóż mecz już trwał, tyle tylko, że na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Cóż, lepszy rydz niż nic. ;p

Zatem do punktu przeznaczenia dotarłem jakieś 10 minut po pierwszym gwizdku sędziego, przegapiając tym samym pierwsze trafienie dla gospodarzy. Na szczęście przy bramce na 2:0 byłem już na miejscu i udało mi się ją nawet uwiecznić. :)


Naprzód odpowiedział tylko raz, strzelając kontaktową honorową bramkę w II połowie.

Teraz jeszcze w telegraficznym skrócie o gospodarzach. MK Górnik Katowice powstał w 1977 roku z połączenia dwóch innych katowickich klubów z sąsiadujących ze sobą dzielnic: Górnika Murcki oraz Górnika Kostuchna. Jeszcze przed dekadą katowiczanie rywalizowali w rozgrywkach III ligi. Kolejne 5,5 sezonu MK Górnik spędził w IV lidze, z której wycofał się pod koniec 2009 roku. W ubiegłym sezonie klub z pogranicza Murcek i Kostuchny wrócił do gry, bez problemu zwyciężył katowicką klasę B, a po sobotnim zwycięstwie nad Naprzodem Lipiny „wskoczył” na fotel lidera Klasy A.

Zagadką jest dla mnie natomiast stadion przy ul. Boya-Żeleńskiego, którego zdjęcia można zobaczyć tutaj. Wydaje mi się, że mecz z Naprzodem rozgrywany był na sztucznej nawierzchni tylko ze względu na warunki pogodowe i stan murawy na płycie głównej, ale mogę się mylić.

13.04.2013; Klasa A, Katowice:
MK Górnik Katowice - Naprzód Lipiny 2:1 (2:0)

Widzów: ok. 60.

Bilet: Wstęp wolny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz