środa, 31 sierpnia 2011

Klasa A: Milenium Wojkowice - MKS Sławków

Ostatniego dnia sierpnia postawiłem na wygodę w postaci lokalnej piłki. Dlatego też po raz pierwszy w tym sezonie zawitałem na boiska A klasy, a konkretnie na obiekt miejscowego Milenium Wojkowice. W czwartej kolejce rozgrywek wojkowiczanie podejmowali u siebie MKS Sławków.

Wojkowickie Milenium obecnie przeżywa kryzys. Jeszcze nie tak dawno kontynuator tradycji Górnika Wojkowice występował nawet w IV lidze (2006/07 oraz 2007/08), jednak w poprzednim sezonie zajął 14. miejsce w drugiej grupie katowickiej okręgówki i po siedmiu latach powrócił do A klasy. A tutaj, po trzech kolejkach, wojkowiczanie mogli pochwalić się jednym zwycięstwem i dwoma porażkami. W środę ponieśli trzecią…

Ze smutkiem napisać musze również o tym, że upływający czas nie oszczędził Stadionu Miejskiego. Porównując jego obecny stan z tym sprzed paru lat, kiedy Milenium wywalczyło awans do okręgówki, a następnie do IV ligi, łatwo zauważyć sporą zmianę na minus. Porośnięte trybuny, nie tylko trawą, ale również sporymi krzakami, rozmontowana cześć trybun czy pozbawione okien stanowisko spikera – robi się trochę smutno na ten widok.

31.08.2011; Klasa A, Sosnowiec:
Milenium Wojkowice – MKS Sławków 0:4 (0:2)
0:1 - Baran 14’
0:2 - Chodor 24’
0:3 - Baran 64’
0:4 - Chodor 75’

Widzów: ok. 100.

Bilet: 3 PLN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz