sobota, 9 kwietnia 2011

Regionalliga Ost: FAC Team fur Wien - ASK Baumgarten

Po odpoczynku od piłki w poprzedni weekend tym razem udałem się na drugą stronę Dunaju by zrealizować kolejny cel pobytu w Wiedniu. W moim notatniku odhaczony jest już mecz reprezentacji na Praterze, mecze Austrii i Rapidu w Bundeslidze oraz First Vienna FC w Erste Liga. Naturalnie, kolejnym etapem groundhopperskiej przygody w stolicy Austrii było odwiedzenie wszystkich lokalnych klubów występujących na trzecim szczeblu rozgrywek, zwanym Regionalliga Ost. Zadanie zostało wykonane dzisiaj przy okazji spotkania FAC Team fur Wien z ASK Baumgarten.

Oczywiście można powiedzieć, że: „Gówno prawda, to jeszcze nie komplet!”. W III lidze występują bowiem również rezerwy Austrii i Rapidu, ale tych ekip nie uznaję w moim rankingu. Dlaczego? Po pierwsze są to rezerwy, a nie pierwsze zespoły, które i tak widziałem w akcji. Po drugie nie grają one na głównych stadionach, a na bocznych boiskach. Poza tym wejście na spotkania rezerw, o ile się nie mylę, jest płatne (gdy sprawdzałem kiedyś mecz rezerw Rapidu wejściówka kosztowała 5 euro).

FAC-Platz nie jest imponującym obiektem, ale pośród wiedeńskich drużyn z III ligi lepiej prezentuje się tylko stadion Wiener SK. Na tle lokalnego rywala – SC Columbii Floridsdorf, czy też SC Ostbahn XI, FAC Team fur Wien wypada znacznie lepiej, gdyż ma… trybunę. :) Tzn. mam na myśli budynek, a nie ustawione przy boisku ławki.

Starcie z broniącym się przed spadkiem ASK Baumgarten nie było nudne. Przede wszystkim nie zabrakło bramek, których padło aż sześć (jedna zdobyta przez gospodarzy nie została uznana z powodu spalonego). Do tego wyjątkowej urody bramka na 3:1 lub 4:1 – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z graczy FAC piłkę do bramki gości skierował najprawdopodobniej policzkiem lub nosem. Mówiąc wprost: po prostu dostał piłką w pysk, a ta odbiła się tak, że wpadła do bramki. Z boiskowych sytuacji warto wspomnieć również o ładnym uderzeniu z przewrotki w wykonaniu grającego z numerem 7 w szeregach FAC Christiana Leuchtmanna (niewiele ponad bramką). Natomiast spoza piłkarskich wydarzeń odnotujmy lot trzech kaczek kilka metrów nad murawą. :)

08.04.2012; Regionalliga Ost:
FAC Team fur Wien - ASK Baumgarten 4:1 (1:0)
1:0 - Sascha Laschet 4'
2:0 - Semsudin Mehic 46'
2:1 - Alexander Ibser 48'
3:1 - Michael Plott 86'
4:1 - Sergiy Stanyev 90+1'

Czerwona kartka: Aleksandar Radulović (87') - ASK Baumgarten

Widzów: ok. 350.

Bilet: 7 Euro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz