piątek, 4 marca 2011

Tipp3 Bundesliga: Austria Wiedeń - Sturm Graz

Derby Wiednia na początek przygody z austriackimi stadionami? Brzmi świetnie, ale niestety – życie to nie bajka. Trzecie w tym sezonie derby stolicy odbywają się dopiero w 25. kolejce tipp3-Bundesligi, czyli 12 marca, co oznacza, że na mecz musiałbym czekać dwa tygodnie. Za długo...

Tym samym na „tapecie” znalazł się pojedynek Die Veilchen ze Sturmem Graz. Owszem, nie jest to zapewne to samo, co derby Wiednia, ale podkreślić trzeba, że naprzeciw siebie stawały ekipy lidera i wicelidera rozgrywek. Także jeśli nie na trybunach, to przynajmniej na murawie powinno być ciekawie.

Przed meczem szybkie rozeznanie w biletach i planie miasta. Tutaj z pomocą, prócz oficjalnej strony klubu (na marginesie: wysłałem do klubu maila z kilkoma pytaniami i nie otrzymałem odpowiedzi), przyszedł wszechobecny Facebook oraz serwis FootballFans.eu, gdzie udało mi się skontaktować z kibicami Fioletowych i dowiedzieć kilku rzeczy – m.in. również tego, że na Rapid to ja mogę chceć się wybrać, ale bilety są już wysprzedane.

Przejdźmy już do Franz Horr Stadion (no, ok – od stycznia tego roku Generali Arena). Miejsce na trybunie północnej, w drugim rzędzie, a wejście na bilecie studenckim. Dla zainteresowanych wybraniem się na Austrię i wyglądających młodo Hooperów polecam takie rozwiązanie – co prawda o legitymację studencką zostałem poproszony, ale podejrzewam, że zaakceptowano by i kartę rybacką.

Doping. W tym miejscu warto przede wszystkim wspomnieć o odpalonych racach przez kibiców gospodarzy wraz z pierwszym gwizdkiem, co wyglądało imponująco. Nie mogę nie odnotować, że goście z Grazu również odpalili kilka rac, aby nie zostać w cieniu. ;) Ponadto doping gospodarzy co najmniej przyzwoity, co prawda trochę podupadł po pierwszej i drugiej straconej bramce, ale przy rzucie karnym zamienionym na kontaktową bramkę rozkręcił się na dobre i trwał do samego końca.

Na zakończenie dodam tylko, ze tym razem odpuściłem sobie zakup szalika. Szczerze mówiąc nie sprawdziłem nawet ile kosztuje, po prostu nie czułem takiej potrzeby. Zamiast tego zaopatrzyłem się w kubek – pamiątkę z pewnością praktyczniejszą. ;)

02.03.2011; tipp3-Bundesliga:
FK Austria Wien - SK Sturm Graz 2:2 (0:1)
0:1 - Samir Muratović 32'
0:2 - Marvin Weinberger 47'
1:2 - Florian Klein 73' (karny)
2:2 - Manuel Ortlechner 79'

Widzów: 10300.

Bilet: 18 Euro.

1 komentarz:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń