czwartek, 1 kwietnia 2010

Viasat Divisionen: AC Horsens - Brabrand IF

Pierwszy zaliczony mecz na duńskiej ziemi to pojedynek 12. kolejki I ligi (drugi szczebel rozgrywek) pomiędzy AC Horsens a Brabrand IF. Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze - główny kandydat do awansu i powrotu w szeregi ekstraklasy po zaledwie rocznej przerwie - którzy po 11 kolejkach zajmowali trzecią lokatę w tabeli z trzypunktową stratą do miejsca premiowanego promocją do Superligi. Goście natomiast znajdowali się w zupełnie innym położeniu, bowiem beniaminek w jedenastu rozegranych meczach zdołał zaledwie trzykrotnie zremisować i odnotował osiem porażek, w pełni zasługując na miano „czerwonej latarni” rozgrywek.

Przedmeczowe prognozy okazały się słuszne i na boisku AC Horsens bez problemów pokonał Brabrand IF 4:1, rozstrzygając losy meczu już w pierwszej połowie, w której na listę strzelców wpisali się Simon Nagel i dwukrotnie Alioune Kébé. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Gilberto Macena. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie autorstwa Daniela Flygera w końcówce spotkania.

Dzięki zwycięstwu i porażce FC Fredericia z Roskilde BK (0:2) AC Horsens awansował na 2. miejsce w tabeli, czyniąc kolejny krok do awansu.

25.10.2009; Viasat Divisionen:
AC Horsens - Brabrand IF 4:1 (3:0)
1:0 Simon Nagel 10'
2:0 Alioune Kébé 24'
3:0 Alioune Kébé 42'
4:0 Gilberto Macena 54'
4:1 Daniel Flyger 84'

Widzów: ?

Bilet: 100 DKK.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz