15/04/2015

Puchar Polski: Piast II Gliwice - Gwarek Ornontowice

Nie było niespodzianki w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Zabrze. Trzecioligowe rezerwy Piasta Gliwice pewnie pokonały na własnym boisku, występujący o jeden szczebel niżej, Gwarek Ornontowice i awansowały do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Oba zespoły do finały pokonały taką samą drogę, przystępując do rywalizacji dopiero po rundzie wstępnej i rozgrywając po trzy wyjazdowe spotkania. Drugi zespół Piasta mierzył się z rezerwami Concordii Knurów (3:1), Fortuną Gliwice (7:2) oraz... pierwszym zespołem Concordii (3:1). Gwarek natomiast wyeliminował Zamkowca Toszek (4:0), Tempo Paniówki (4:2) oraz Gwarka Zabrze (6:2).

Finał, rozgrywany na Stadionie Miejskim w Gliwicach, nie był jednostronny, ale z pewnością został zasłużenie wygrany przez gospodarzy, którzy zdecydowanie częściej zagrażali bramce rywala. I aż dziwne, że rezerwy Piasta na przerwę schodziły tylko z jednobramkowym prowadzeniem po golu Tomáša Dočekala z 44. minuty. Po zmianie Stron Gwarek odważniej ruszył do przodu i wypracował sobie kilka strzeleckich sytuacji, a po kwadransie drugiej połowy dało to efekt w postaci wyrównującego trafienia Tomasza Leszczyńskiego. Goście z remisu nie cieszyli się jednak długo, bo już w 66. minucie gliwiczanie ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem za sprawą Patricka Dytko. W ostatniej fazie meczu prowadzenie Piasta podwyższył najpierw z rzutu karnego Patryk Dziczek, a po chwili czwartego gola dołożył Maciej Salak. W doliczonym czasie gry Gwarek zmniejszył rozmiary porażki dzięki trafieniu Dawida Boczara.

Triumf w rozgrywkach na poziomie Podokręgu Zabrze oznacza, że rezerwy Piasta awansowały do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, w którym udział wezmą zwycięzcy z poszczególnych Podokręgów:
  • Podokręg  Bielsko-Biała: LKS Czaniec
  • Podokręg Bytom: Polonia Bytom
  • Podokręg Częstochowa: Skra Częstochowa
  • Podokręg Katowice: Grunwald Ruda Śląska
  • Podokręg Lubliniec: Unia Kalety
  • Podokręg Racibórz: Silesia Lubomia
  • Podokręg Rybnik: GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)
  • Podokręg Skoczów: Beskid 09 Skoczów
  • Podokręg Sosnowiec: Unia Ząbkowice (Dąbrowa Górnicza)