15/06/2014

Liga okręgowa: Unia Kosztowy (Mysłowice) - Śląsk Świętochłowice

Spotkanie Unii Kosztowy ze Śląskiem Świętochłowice organizacyjnie wyłamało się ze schematu ostatniej (lub przedostatniej - vide Bielsko-Biała) kolejki w „śląskich okręgówkach”, gdzie niemal wszystkie mecze zaplanowano na sobotnie popołudnie. W Mysłowicach grano już w piątek, o 18:00, i chociaż godzina ta kolidowała z terminarzem Mistrzostw Świata, na trybunach nie zabrakło tzw. „sympatyków lig niższych”. ;)

Na boisku zgodnie z oczekiwaniami wysnutymi na podstawie ligowej tabeli. Zajmująca miejsce w środku tabeli Unia nie miała problemów z plątającym się w ogonie (a może nawet już zdegradowanym?) Śląskiem i dość łatwo wygrała 3:1, co i tak uznać można za wynik skromny. Na mnie gospodarze wywarli bardzo pozytywne wrażenie, prezentując momentami ładną dla oka grę i ciekawe zagrania, czego - przyznaję - się nie spodziewałem. Fatalnie natomiast wypadli gracze Śląska, których celność wręcz wołała o pomstę do nieba. Goście mieli ogromne kłopoty z oddaniem strzału w światło bramki, a najlepszym podsumowaniem tych nieudanych prób był strzał, który co prawda znalazł się w siatce, ale… bramki na boisku treningowym. :P

Trener Unii postanowił w przerwie dać szansę debiutu wychowankowi Krzysztofowi Żemełce i niewiele brakowało, by 19-letni bramkarz w swoim pierwszym meczu w seniorskiej piłce zachował czyste konto. Nie udało się, ale skapitulował dopiero po z rzutu karnego na 10 minut przed końcowym gwizdkiem.

Porażka w Mysłowicach kosztowała Śląsk utratę 14. miejsca w tabeli kosztem Unii Dąbrowa Górnicza, która w sobotę wygrała w derbach z Pionerem Ujejsce 2:0. Mimo wszystko nie ma to chyba już większego znaczenia, bo wg informacji znalezionych w sieci, wszystkie trzy wymienione drużyny spadają z II grupy katowickiej ligi okręgowej, a „czwartym do brydża” jest ostatni w tabeli Jastrząb Bielszowice z Rudy Śląskiej. Tym samym po wakacjach prawdopodobnie znowu odbędą się derby Świętochłowic pomiędzy Śląskiem a Naprzodem Lipiny. ;)