niedziela, 2 marca 2014

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Korona Kielce

Obecny stan przebudowywanego stadionu Górnika Zabrze przeciętnego kibica raczej irytuje niż zachwyca, ale mimo to obiekt przy Roosevleta w miniony weekend stał się miejscem niezwykłego wydarzenia. Otóż na kilka godzin przed meczem z Koroną na trybunie głównej sakramentalne „tak” powiedzieli sobie Ania i Łukasz. To chyba pierwszy w Polsce ślub na piłkarskim stadionie. :)

Ceremonia odbyła się w sobotni poranek, na pięć godzin przed ligowym spotkaniem Górnika z kielecką Koroną. Jednak Młodej Pary nie mogło zabraknąć także podczas meczu - nowożeńcy podczas pierwszej połowy pojawili się na sektorze, by tak jak zawsze dopingować „Trójkolorowych”.


Oświadczyny na stadionie to - można by powiedzieć - oklepany motyw. Co prawda nie zawsze kończą się sukcesem (smutne video tutaj :P ), ale zdarzały się wielokrotnie, nawet nie tak dawno miały miejsce w Zabrzu. Ale ślub na trybunie? To chyba pierwszy taki przypadek w naszym kraju.

Co jeszcze ciekawego na trybunach? Ponieważ mecz rozgrywany był 1 marca, czyli w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, nie mogło zabraknąć motywów patriotycznych. Spotkanie rozpoczęły okrzyki „Cześć i chwała bohaterom”, na młynie zawisła zabrzańska flaga „Patrioci”, a po drugiej stronie, na zamkniętej części stadionu zawisł baner ku pamięci Żołnierzom Wyklętym. W drugiej połowie zabrzanie zaprezentowali także flagowisko w postaci sześciu dużych flag na kijach. Z oczywistych względów zabrakło zorganizowanej grupy kibiców z Kielc (brak sektora dla przyjezdnych).

01.03.2014; T-Mobile Ekstraklasa:
Górnik Zabrze - Korona Kielce 0:0

Czerwona kartka: Maciej Mańka (53' - za faul) - Górnik Zabrze.

Widzów: 3000.

Bilet: 20 PLN.
= = = = = Linki = = = = = 
Raport meczowy w serwisie 90minut.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz