23/08/2021

Majer Klasa A: Naprzód Żernica - Concordia Knurów

Żernica od dawna znajdowała się w kręgu moich zainteresowań. Powód? Mimo rywalizacji zaledwie na VII poziomie rozgrywkowym, niektóre mecze Naprzodu okraszone są zorganizowanym dopingiem lokalnych kibiców. Niestety... akurat nie ten z Concordią, chociaż z zespołem z Knurowa dotarło do Żernicy kilkudziesięciu sympatyków zielono-czarnych.

Drugim czynnikiem, jaki przyciągnął mnie w sobotę do Żernicy była chęć zweryfikowania formy przyjezdnych. Concordia, która w poprzednim sezonie nie utrzymała się w Lidze Okręgowej, w pierwszej kolejce rozgromiła na własnym boisku Zryw Radonia aż 13:0! Dla porównania: Naprzód zremisował 1:1 w wyjazdowym spotkaniu z innym spadkowiczem - KS 94 Rachowice.

I tak - pierwsze minuty meczu przemawiały za zespołem gości. Concordia poczynała sobie śmielej, stworzyła kilka groźniejszych akcji, a nawet "ustrzeliła" poprzeczkę po jednym z rzutów wolnych. Tym większym zaskoczeniem była sytuacja z 18, minuty, kiedy to Mateusz Koleszko wyprowadził Żernicę na prowadzenie! Był to także początek wymiany ciosów, bo dziesięć minut później wyrównał Patyk Hałas, a po kolejnych dziesięciu na 2:1 odpowiedział Michał Zieliński. Tuż przed przerwą do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Michał Mikulski. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie, chociaż do siatki trafił Rafał Wybierek, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej zawodnika Naprzodu. Niedosyt po końcowym gwizdku czuć mogą jednak oba zespoły: gospodarze ze względu na kontrowersyjną decyzję o nieuznanym golu, a przyjezdni ze względu na dużą nieskuteczność, dyspozycję żernickiego bramkarza i... pecha - strzały Concordi i trzykrotnie zatrzymywały się  na słupkach i dwukrotnie na poprzeczce bramki strzeżonej przez Rafała Russina.

Sobotni mecz - jak wspominałem na wstępie - bez zorganizowanej grupy kibiców miejscowych kibiców, natomiast z obecną delegacją z Knurowa. Za Concordią do Żernicy przybyło ok. 40 kibiców, jednak tylko kilkukrotnie zaznaczyli oni swoją obecność okrzykami.

Po dwóch kolejkach Naprzód Żernica z dorobkiem dwóch punktów zajmuje 11. miejsce w tabeli zabrzańskiej Klasy A, natomiast Concordia - z czterema punktami na koncie - spadła na 4. pozycję. Knurowian na fotelu lidera zastąpił Gwarek Zabrze, który... rozgromił na wyjeździe Zryw Radonia aż 14:1!